1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, dla których życie stało się tak wielkim ciężarem, że pragną jego końca, mogli odczuć bliskość Bożej miłości.
2.Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie Różańcowym od poniedziałku do piątku  o  godz. 18,oo. Po Różańcu Msza św. recytowana.
3.W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada już jutro, 7 października.
4.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo. w połączeniu z nabożeństwem Różańcowym.
5.Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie.
6.Przed kościołem odbywa się zbiórka na pomoc dla Syrii.
7.W sobotę (12 października) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych  do katedry Pelplińskiej na wspólną Mszę św. o godz. 11,oo.,  której  będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Wyjazd autokarem z Tucholi o godz. 8,oo.  Cena biletu  22 zł. Zgłoszenia proszę przekazywać do środy włącznie – po każdej Mszy świętej.
8.13 października przypada XIII Dzień Papieski, upłynie on pod hasłem: „Jan Paweł II - Papież dialogu”
Podczas Dnia Papieskiego młodzież przed kościołem zbierać będzie do puszek ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II.
9.W sobotę, 12 października o godz. 18,oo podobnie jak w poprzednich latach, w wieczór poprzedzający Dzień Papieski, zapraszam wszystkich na nabożeństwo Różańcowe, podczas którego prosić będziemy za wstawiennictwem Błogosławionego Jana Pawła II o wszelkie łaski dla naszej Ojczyzny, naszej parafii i dla nas samych  w połączeniu z wieczornicą przygotowaną przez zespól ANIOŁKI i naszą młodzież.
10.W tym tygodniu przypada też wspomnienie ( 9. X)  błogosławionego  Wincentego Kadłubka (1160-1223) -  biskupa krakowskiego, który spisał dzieje naszego narodu w swojej kronice.
11.Za tydzień,  jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do wspólnej  modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościoła.
12.W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na ten rok, bo są jeszcze wolne intencje, a także rezerwować intencje na rok 2014.
13.Przy wyjściu u ministrantów można nabyć aktualną prasę religijną.
14.Wszystkim tym, którzy w tym  tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.