1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludzie naszych czasów, często pogrążeni w zgiełku, odkryli na nowo wartość ciszy i potrafili słuchać głosu Boga i braci.
2.Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Również w kościele rozpoczęliśmy Mszę św. szkolną  o godz. 11,3o ,  na którą zapraszam nade wszystko dzieci najmłodsze,  tzn. te które są jeszcze przed I Komunią św.  oraz dzieci,  które już były przyjęte rok i dwa lata wcześniej. Bardzo proszę rodziców,  aby zadbali o to, by dzieci brały udział w tej  Mszy św. szkolnej.
3.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18,oo.
4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• 23 IX – Święty ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej;
• 25 IX – Błogosławiony Władysław z Gielniowa (1440-1505), franciszkanin przepełniony duchem pokuty i płomienny kaznodzieja ;
• 27 IX – Święty Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia ;
• 28 IX – Święty Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech .
5.Raz na pięć lat odbywa się wizytacja kanoniczna w każdej parafii. W naszej parafii odbędzie się ona w środę 13 listopada. O godz. 17,oo. zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie wizytacji. Zorganizujmy sobie tak zajęcia, aby uczestniczyć tego dnia jak najliczniej w  tej  Mszy świętej.
6.W przyszłą niedzielę (29 września) o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla. Podczas Mszy św. nastąpi obrzęd „ad missio”, czyli przedstawienie Księdzu Biskupowi kleryków przygotowujących się do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu,  do których należy również kleryk Paweł z naszej parafii.
7.Przy wyjściu u ministrantów można nabyć aktualną prasę religijną.
8.Wszystkim tym, którzy w tym  tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.