1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludzie naszych czasów, często pogrążeni w zgiełku, odkryli na nowo wartość ciszy i potrafili słuchać głosu Boga i braci.
2.Dzisiaj w drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do wspólnej  modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców. Składam również serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na budowę naszej świątyni.
3.Ewangelia przeznaczona na dzisiejszą niedzielę wskazuje nam drogę  pójścia za Jezusem. Ewangelista Łukasz na początku swej relacji wspomina, że „za Jezusem szły wielkie tłumy”. Cieszący się popularnością Mistrz z Nazaretu jakby ignorował ten fakt. Gorzej: znalazł sposób przerzedzenia szeregów swych entuzjastów. Mówił im o krzyżu.
Ludzie chętnie biegną za idolami, zwłaszcza jeśli ci sypią szczodrze obietnicami i mówią o łatwym życiu. Również za Jezusem chodzili ludzie liczący na polepszenie swego losu. Niejeden z przywódców ludowych skorzystałby z okazji, by coraz to nowymi obietnicami podkręcać spiralę popularności, grając na tych nadziejach i oczekiwaniach. Lecz nie Jezus. Nie zależy Mu na popularności, ale na prawdzie. Zaprasza, by wraz z Nim żyć bez złudzeń i tanich atrap szczęścia.
Jezus nie szuka siebie, lecz dobra swoich słuchaczy. Nie zabiega o poklask tłumów, dlatego nie mami mirażem szybkiego sukcesu. W Jego nauczaniu pojawia się zarys krzyża. Mistrz nie ukrywa, że Jego miłość jest wymagająca, bezkompromisowa, kosztuje. „Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki”, „kto nie nosi swego krzyża (…) nie może być moim uczniem”. To uczciwe postawienie sprawy. Podanie jasnych reguł gry. Jezus chce, by ci, którzy pójdą za Nim, liczyli się z konsekwencjami swej decyzji. Muszą policzyć swoje racje i siły.
Opowiedzenie się za Chrystusem to znacznie więcej niż zapisanie się do jakiejś szkoły filozoficznej lub przyłączenie do stronnictwa politycznego. Jest to decyzja zmieniająca życie. Czy jestem gotów ją podjąć? Czy jestem dość mocny w wierze, by pójść za Chrystusem?
4.Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. Dzisiejsza niedziela przedstawia nam  jedno z najstarszych świąt maryjnych -  Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Z tej racji dzisiaj w parafii Pruszcz Bag. zostanie odprawiona suma odpustowa o godz.  12,oo.
5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18,oo.
6.W tym tygodniu w czwartek i piątek w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Boże. W czwartek  oddając cześć Najświętszemu Imieniu Maryi oraz w piątek  oddając cześć Matce Bożej Fatimskiej. Z tej racji zapraszam na nabożeństwo Maryjne w czwartek o godz. 18, oo  oraz w piątek na godz. 21,oo  na nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją światła dookoła kościoła. ( nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18,oo).
7.W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami.. W tym dniu odpust w Cekcynie. Suma zostanie odprawiona o godz. 17.00.
8.W tym tygodniu,  13. IX,  przypada wspomnienie  Świętego Jana  Chryzostoma, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich .
9.Przy wyjściu u ministrantów można nabyć aktualną prasę religijną.
10.Wszystkim tym, którzy w tym  tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.