1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodzice i wychowawcy pomagali nowym pokoleniom wzrastać, mając prawe sumienie i zgodnie z nim żyjąc.
2.Sierpień jest miesiącem ważnych dla Polski rocznic i wydarzeń, wśród których przed nami 57. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 93. Cudu nad Wisłą, a także 33. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski.
3.Wszystkie dzisiejsze czytania przestrzegają nas przed zbytnim przywiązaniem do dóbr doczesnych. Kohelet określa je mianem "marności nad marnościami", a św. Paweł radzi szukać "tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus".Jednak najwyraźniej przestroga ta wybrzmiewa z ust Jezusa, który w dzisiejszej Ewangelii mówi: "Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa we wszystko, życie jego nie jest zależne od jego mienia". Chrystus wyraźnie zaznacza, że życie człowieka - jego wartość i przyszłość - nie zależą od tego, ile bogactw zgromadzi, jak wiele będzie posiadał, które miejsce zajmie w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Swoje słowa ilustruje mocną w swej wymowie przypowieścią o bogaczu, który rozważa wyburzenie spichlerza i zbudowanie w jego miejsce większego, aby pomieścić w nim zebrane zbiory, a który nie wie, że tej samej nocy zabiorą jego duszę. Bóg nazywa go głupcem, bo istotnie, pokładanie ufności w rzeczach przemijających nie jest oznaką mądrości. Zarówno Jezus, jak i Bóg Ojciec nie mają nic przeciwko dobrom materialnych - sami nam je przecież ofiarowali i przy stworzeniu świata powierzyli nam władzę nad nimi. Zależy im jednak na tym, abyśmy w trosce o to, co widzialne, nie zaprzepaścili największego dobra, jakim jest Bóg, Jego miłość do nas i Słowa, które ofiaruje nam każdego dnia.
4.Dziś wspominamy św. Jana Marii Vianney’a patrona wszystkich proboszczów.
5.We  wtorek przypada święto Przemienienia pańskiego. W tym dniu zapraszam na Mszę św. wyjątkowo rano o godz. 9,oo.
6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
7.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• w czwartek wspominamy św. Dominika,
• w piątek
św. Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein Patronkę Europy,
• w sobotę św. Wawrzyńca – głównego patrona naszej Diecezji
• w przyszłą niedzielę św. Klarę
8.Za tydzień,  jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do wspólnej  modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościoła.
9.Serdecznie pozdrawiamy i witamy w naszej parafii wszystkich wczasowiczów i gości, którzy na miejsce swego wakacyjnego wypoczynku  wybrali Bory Tucholskie. Życzymy dobrego pobytu, a naszym Drogim Parafianom udającym się na wakacje życzymy pełnego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu! Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu czasu wakacji.
10.Przy wyjściu u ministrantów można nabyć aktualną prasę religijną.
11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.