1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Światowy Dzień Młodzieży, który odbywa się w Brazylii, zachęcił wszystkich młodych chrześcijan do stawania się uczniami i misjonarzami Ewangelii.
2.Dziękuję za  modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców w minioną niedzielę  oraz za kolektę z tego dnia na sumę 3150 zl . Za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać.
3.Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwa kierowców. U ministrantów przed kościołem będzie można też złożyć ofiarę za bezpieczną jazdę, która pamiętamy z lat poprzednich, jako akcja „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznie przejechany”. Zebrane fundusze pomogą misjonarzom w zakupie środków transportu.
4.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
w poniedziałek -  św. Marii Magdaleny,
w środę – św. Kingi,
w czwartek – św. Jakuba. Parafia św. Jakuba Ap. obchodzić będzie swój odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17.00.
w czwartek – św. Krzysztofa - męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
w piątek – św. Joachima i Anny. W tym dniu Msza św.  rano o godz. 9,oo
6.Zachęcamy młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Grupa z Tucholi wyruszy 31 lipca i w Wielkim Mędromierzu dołączy do grupy Chojnickiej, z którą dojdzie na Jasną Górę 13 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w parafii Bożego Ciała 28 lipca o godz. 19.00. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym.
7.Parafia Bożego Ciała zaprasza wszystkich mieszkańców Tucholi na koncerty organowe w każdą niedzielę wakacji o 19,oo. Wstęp wolny.
8.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma również o treści misyjnej.
9.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą i swoim życiem.
10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

Ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii