1.Trwa  miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Nadal łączymy się z Papieżem we wspólnej intencji czerwcowej „Aby tam, gdzie wpływ sekularyzacji jest silniejszy, wspólnoty chrześcijańskie potrafiły skutecznie prowadzić nową ewangelizację”.
2.Dzisiejsza Ewangelia odsłania pedagogię Jezusa opartą na miłości. On nikogo nie zmusza, aby poszedł za Nim. Zaprasza do wiary, ale zarazem przestrzega: jeśli odpowiesz twierdząco, musisz się całkowicie zaangażować. Nie możesz być „trochę” Moim uczniem.
Ludzie, z którymi rozmawiał Jezus, nie zawsze obchodzili się z Nim przyjaźnie. W pewnym miasteczku samarytańskim odmówiono Mu gościny tylko dlatego, że wędrował do Jerozolimy. Inne napotykane na drodze osoby wprawdzie okazywały Jezusowi zainteresowanie, ale w ostateczności nie porzuciły dotychczasowego życia i nie związały się z Nim. Rozmówcy Jezusa, których imion nie znamy, są dobrze wychowani, grzecznie odmawiają, mnożąc przeszkody i niedogodności. Mają małą stabilizację, życiową logikę i rozsądek. Wypowiadają Jezusowi „nie” w sposób spokojny, uładzony. To nie są wojujący ateiści. Żadnego buntu, żadnego gwałtownego oporu, żadnych kłopotliwych przepychanek.
Ich postawa prowokuje do refleksji nad naszą wiarą. Czy idziemy za Chrystusem? A może nadal żyjemy w ziemi Samarytańskiej – wrogo nastawieni i zagniewani na Przechodnia, który, ofiarowując swą przyjaźń, prosi o gościnę? Albo, jak wspomniani przez Łukasza „inni”, żyjemy pochłonięci ważnymi sprawami, kłopotami rodzinnymi i po cichu, jakby zawstydzeni, odpowiadamy na propozycję: „Pójdź za Mną” – cichym: „Tak, ale jeszcze nie teraz”. Powiedzmy Jezusowi: „Wierzę, Panie”. Zaryzykujmy i pójdźmy za Nim na poważnie. Stańmy się Jego uczniami i naśladowcami, bo tego wymaga nasza wiara. Będziemy naprawdę szczęśliwi. A On nie zawiedzie.
3.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
4.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
•  pierwszy czwartek miesiąca – zapraszam ½ godziny przede Mszą na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz umocnienie w zrodzonych powołaniach
•  pierwszy piątek miesiąca – nasze modlitwy i Komunię świętą ofiarujmy jako wynagrodzenie za grzechy nasze  i całego świata. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, a zarazem odpustowej od godz.17,3o
•  pierwsza sobota miesiąca -  módlmy się za przyczyną serca Niepokalanej w intencji rodzin naszej parafii,  a nade wszystko  za te rodziny,  które potrzebują  szczególnego wsparcia i pocieszenia.
•  Również w sobotę w godzinach od 10  do ok.14,  jak zawsze odwiedzę chorych  z posługą sakramentalną.
5.Już za tydzień,   w pierwszą niedzielę lipca,  7 . 07.  br.,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Na tę uroczystość zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości przebywających na wakacjach.  Msza święta odpustowa  będzie o  godzinie  11,3o. Na uroczysta sumę zapraszam wszystkie grupy stanowe,  jak  Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Caritas, ministrantów, Duchową Adopcję,  dzieci Komunijne z ostatnich lat,  scholę  parafialną  oraz dzieci sypiące kwiatki, które niech przyjdą na próbę w środę o godz. 16,oo.
6.Za dwa tygodnie, jak każdego roku w drugą sobotę i niedzielę lipca, zapraszam przesłuchania  XIX.  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej  w Tucholskim Ośrodku Kultury od godz. 13,oo,  a w niedzielę,  14. lipca,  do amfiteatru  w Rudzkim Moście o godz. 16,oo  na uroczysty Koncert Galowy laureatów tegorocznego Festiwalu oraz  występ  Gwiazdy Wieczoru  -  TERCET  EGZOTYCZNY.

7.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma misyjne.
8.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.