1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby tam, gdzie wpływ sekularyzacji jest silniejszy, wspólnoty chrześcijańskie potrafiły skutecznie prowadzić nową ewangelizację.
2.Trwa  miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe  są o godz. 18.oo.
3.Zbawić,  czy zabawić ?  Oto pytanie,  które stawia przed nami dzisiejsza Ewangelia. Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! to opowieść o sile wiary w Boga i sile woli człowieka. Nick Vujicic, choć nie ma kończyn, pływa, surfuje, jeździ po świecie z wykładami, ewangelizuje, kieruje swoją firmą, pomaga innym, prowadzi program w radiu. Z jego życia płynie przesłanie: „Kochaj i rób, co chcesz, ponieważ Jezus Chrystus jest sensem wszystkich sensów” (Nick Vujicic, Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!).
W Roku Wiary, który przeżywamy w Kościele, Nick jest świadkiem zawierzenia Bogu. Po buncie i depresji pojednał się z Panem, oddał Mu swoje życie, a teraz dzieli się z innymi swoim doświadczeniem. Vujicic uświadomił sobie, że Chrystus nas zbawił, mając ręce i nogi przybite do krzyża. Podobnie on może dzielić się miłością, nie mając rąk i nóg.
Każdy człowiek musi zmierzyć się z pytaniami Jezusa z dzisiejszej Ewangelii – za kogo uważają Mnie tłumy i za kogo ty Mnie uważasz? Pierwsze pytanie nie sprawia nam większych trudności, podobnie jak uczniom Jezusa. Problem pojawia się przy tym drugim, bardzo osobistym, gdyż muszę uświadomić sobie, jaka jest moja wiara.
Dziś Jezus pyta każdego z nas: Za kogo mnie uważasz? Kim Jestem dla Ciebie? Co o Mnie wiesz? Czy wierzysz, że jestem Mesjaszem Bożym, Synem Człowieczym, który cierpiał, został odrzucony, zabity, ale trzeciego dnia zmartwychwstał? Jeśli chcesz być moim uczniem, iść za Mną, to wyrzeknij się samego siebie, co dnia bierz swój krzyż i naśladuj mnie.
Żyjesz na ziemi po to, aby się zbawić, a nie zabawić. Podobnie brzmi, a jednak znaczy co innego. Oto synteza naszej wiary.
4.W poniedziałek, 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. w o godz. 18,oo.
5.W czwartek 27 czerwca przypada Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy i dlatego Nowenny nie będzie w środę, lecz w czwartek o godz. 18,oo.
6.Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w naszej parafii  dla dzieci i młodzieży  odbędzie się 26 czerwca, tj. w środę od godz. 17,oo  do 18,oo.  Po  spowiedzi Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego  dla dzieci młodzieży o godz. 18,oo.
7.W sobotę (29 czerwca) przypada uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 18.00. Kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.
8.Polecamy wszystkim prasę katolicką, którą można nabyć u ministrantów przed kościołem. Jest Pielgrzym, dla dzieci Mały Pielgrzym oraz dwutygodnik W Rodzinie i inne czasopisma o tematyce chrześcijańskiej.
9.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  "Szczęść  Boże"