1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby tam, gdzie wpływ sekularyzacji jest silniejszy, wspólnoty chrześcijańskie potrafiły skutecznie prowadzić nową ewangelizację.
2.Trwa  miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe  są o godz. 18.oo.
3.Od ukazanego w dzisiejszej Ewangelii wydarzenia minęło dwa tysiące lat. Jak wówczas, tak i dziś przygotowujący biesiadę chcą dobrze wypaść wobec zaproszonych gości. Szykują posiłek, starają się kulturalnie zachować, podtrzymują rozmowę. Podobnie było w domu faryzeusza. Goście zapewne rozmawiali z Chrystusem, pytali o królestwo Boże i cieszyli się, że mogli zasiąść w tak doborowym gronie.
Nieoczekiwana przez faryzeusza jawnogrzesznica również zjawiła się na biesiadzie. Przyszła nie po to, aby jeść i pić. Obmywając stopy Jezusa i namaszczając je olejkiem, witała Go i oddała mu cześć. Uczyniła to, czego nie zrobił faryzeusz: „[…] nie poznał czasu swego nawiedzenia” .
Bóg poszukuje grzeszników, szczególnie tych, których ludzie już dawno odepchnęli. I chociaż szukających nawrócenia i przebaczenia Bożego często paraliżuje strach i wstyd, to tej niedzieli owa jawnogrzesznica uczy, że nie wolno w życiu przegapić Boga. On nawet w „obcym domu”, „na oczach ludzi” podźwignie, przebaczy i nie będzie to dla Niego… faux pas.
Kobieta odeszła usprawiedliwiona i uzdrowiona. Nie wiemy, czy scena ta nauczyła czegoś faryzeusza i jego gości. Jesteśmy świadomi jednego: nie sposób po ludzku zrozumieć wielkości i głębi miłości Boga do człowieka. Zwłaszcza tego, który czuje brzemię własnych grzechów i nie liczy już tylko na siebie, ale jedynie na Boże miłosierdzie.
4.Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę w minioną niedzielę o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Dziękuję też za złożoną ofiarę na kolektę na sumę 2840 zł. W najbliższym czasie mamy otrzymać ostateczną  ofertę na producenta okien witrażowych.
5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.
6.W najbliższy czwartek, 20 czerwca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach..
7.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• 17 VI – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb” (wspomnienie obowiązkowe);
• 21 VI – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok Świętego Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).
8.Polecam wszystkim prasę katolicką: jest Pielgrzym, dla dzieci Mały Pielgrzym oraz dwutygodnik W Rodzinie i inne czasopisma o tematyce chrześcijańskiej.
9.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu  urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  "Szczęść  Boże"