1.Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
2.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby tam, gdzie wpływ sekularyzacji jest silniejszy, wspólnoty chrześcijańskie potrafiły skutecznie prowadzić nową ewangelizację.
3.Liturgia słowa Bożego przedstawia nam dzisiaj wiarę setnika,  jako wzór,  który już wtedy  musiał fascynować ludzi, skoro zdanie wypowiedziane przez niego weszło na zawsze do tekstów Mszy św. Przypatrzmy się jej istotnym elementom. Po pierwsze, uznanie swej niegodności, czyli pokora, ale wraz z nią ufna prośba skierowana do wspólnoty wierzących, aby oni wstawili się za nim. Po drugie, przekonanie o mocy Jezusowego słowa. To wyznanie wiary w Boskość Jezusa. I po trzecie – uznanie, że Jezus jest Panem, że nic i nikt nie może wymknąć się spod Jego władzy, nawet choroba.
4.Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia procesji eucharystycznej w Uroczystości  Bożego Ciała, a szczególnie przygotowującym ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym Różaniec oraz niosącym chorągwie, panu organiście i niosącym baldachim oraz ministrantom  składam serdeczne Bóg zapłać.
5.Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.  w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
7.Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18,oo.  gromadzimy się w naszym kościele na Mszy św. połączonej z nabożeństwem czerwcowym i procesją w wokół kościoła. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie! W czwartek po procesji, poświęcimy wianki. Zachowajmy ten piękny zwyczaj święcenia ziół i kwiatów.
8.W tym tygodniu również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
• pierwszy czwartek – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi św., szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania i ich rodzin.
• pierwszy piątek – modlitwa do Serca Pana Jezusa o przebaczenie grzechów naszych i całego świata. Okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci rozpoczynających nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca będzie w piątek od godz. 17.00.
9.W czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu przypada też rocznica uroczystej beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego ostatnich czasów będziemy prosić o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
10.W najbliższy piątek przypada też Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. A w sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
11.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• 3 VI – Święci Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa (wspomnienie obowiązkowe);
• 5 VI – Święty Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec (wspomnienie obowiązkowe),
12.Za tydzień przypada też  II  niedziela miesiąca,  w którą zapraszam do modlitwy w intencji szczęśliwej budowy kościoła i w intencji wszystkich ofiarodawców oraz kolekta  na budowę kościoła. Polecajmy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości każdej rodziny.
13.Dzisiaj,  w niedzielę po przyjęciu do I Komunii św.,  zapraszam wszystkie dzieci Komunijne z rodzinami oraz wszystkich chętnych na naszą doroczną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Maryjnego w Bysławku. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 15,oo.  -  przyjazd  ok.  goz. 19 tej.
14.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.
15.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  "Szczęść  Boże".