1.Trwa miesiąc maj,  w którym łączymy się  z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwości kierowali się zawsze uczciwością i prawym sumieniem.
2.Zapraszam wszystkich codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 18,oo,   a w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież do Bierzmowania.
3.Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego,  która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Od jutra, w liturgii wracamy do okresu zwykłego w roku kościelnym. Pan Bóg naprawdę dokonuje rzeczy niemożliwych! Zesłanie Ducha Świętego zmieniło o 180 stopni życie uczniów Jezusa. To samo może przydarzyć się także tobie.
Po wniebowstąpieniu Jezusa apostołowie niepewni jutra zamknęli się w swoim małym świecie. Dziś powiedzielibyśmy, że może załamali się, wpadli w depresję. Ich życie, przepełnione lękiem i rezygnacją, było raczej świadectwem ludzkiej niemocy niż apostolskiego zapału. Bóg jednak z mocą wkroczył w ich codzienność i dodał skrzydeł rodzącemu się Kościołowi. Duch Święty wywrócił ich sposób myślenia, patrzenia i działania. Udzielił im swoich darów: rady, rozumu, mądrości, umiejętności, męstwa, bojaźni Bożej i pobożności. Uczynił ich odważnymi świadkami Ewangelii w świecie i skutecznymi narzędziami w ręku Boga.
Może i my jesteśmy trochę podobni do apostołów? Przecież codzienne trudne doświadczenia wpływają także na nas. Czasem nawet odbierają siły i chęci do życia. Zabijają nadzieję i ufność w Bożą obecność i opiekę, w ludzką dobroć. Bóg jednak nie pozostawia nas samym sobie. Dlatego posyła nam w darze Ducha Świętego, Ducha Ożywiciela i Pocieszyciela. On ma moc wywrócić nasze życie do góry nogami. Zmienić nasze podejście, dodać nam łaski i mocy, abyśmy odważnie stawiali czoła codziennym wyzwaniom. Nie tylko tym materialnym i rzeczowym, ale także tym duchowym.
Wystarczy otworzyć się na Jego działanie i modlić z wiarą o Jego dary. Duch Święty naprawdę przychodzi z pomocą naszej słabości, zawsze, kiedy tego chcemy i potrzebujemy. Czy mamy jednak wiarę, aby doświadczyć Jego działania?
4.W przyszłą niedzielę  przypada  Uroczystość  Trójcy  Świętej,  którą  kończymy czas  spowiedzi   i  Komunii  świętej  Wielkanocnej. Zapewne są wśród nas i tacy, którzy jeszcze nie dopełnili swojego obowiązku chrześcijańskiego.  Karteczki do Spowiedzi Wielkanocnej można odbierać jeszcze w biurze parafialnym.
5.Uroczystość Trójcy Świętej,  to również Dzień przyjęcia w naszej parafii  dzieci  I Komunii Świętej,  która odbędzie się na Mszy św. o godz.  10,oo.  Z tej  racji nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz.  11, 3o.
Dla tych co nie mogą wziąć udziału na Mszy św.o  godz.  10, oo  będzie  Msza św. o  godz.  8,oo. Po południu – o godz. 16,oo. - zapraszam Dzieci Komunijne oraz wszystkich ich gości na nabożeństwo misyjne połączone z koncertem piosenki religijnej i rozdaniem obrazków.

6.Jutro, w poniedziałek, 20 maja, obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18,oo,  aby wspólnie dziękować za Boże błogosławieństwo i otrzymane łaski przez naszą Parafię, a także by prosić Matkę Kościoła o wstawiennictwo, pomoc i wsparcie dla wszystkich, którzy tego potrzebują.
7.W piątek, 24 maja, przypada wspomnienie Najść. Maryi Panny Wspomożycielki wiernych ,  do której to Kościół zawsze uciekał się pod Jej opiekę we wszystkich potrzebach i troskach.
8.W tym dniu  zapraszam również do modlitwy za Kościół w Chinach,  którą zainicjował  papież Benedykt XVI . W 2007 roku Papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w Chinach.
9.W przyszłą niedzielę, 26 maja wyruszy ulicami naszego miasta „Marsz dla Życia i Rodziny” – jest to ogólnopolska akcja promująca życie i rodzinę w znaczeniu chrześcijańskim. Początek o godz. 15.00 przed kościołem Bożego Ciała, zakończenie festynem rodzinnym na Placu Zamkowym. Serdecznie wszystkich na ten marsz zapraszamy.
10.Za tydzień,  we wtorek 28 maja o godz.  12,oo, pragnę złożyć  wraz z kolegami podziękowanie za dar kapłaństwa,  który otrzymaliśmy  33 lata temu w bazylice Pelplińskiej z rąk J.E.Ks. Biskupa Bernarda Czaplińskiego. Pozostało nas 17  z 25. Już dzisiaj serdecznie zapraszam całą  Rodzinę Parafialną  - oczywiście na miarę możliwości,  bo jest dzień powszedni - na naszą Jubileuszową Mszę św. ,  którą w tym roku odprawimy w naszej parafii, w Tucholi.
11.Składam  dzisiaj serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwą do Bożego Miłosierdzi w intencji szczęśliwej budowy oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców  oraz za ofiary złożone  na budowę kościoła. Zebraliśmy razem 4100 zł,  tj. z kolekty 3100 zł oraz z ofiar indywidualnych 950 zł.
12.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z kościoła u ministrantów.
13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.