1.W maju łączyć się będziemy z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwości kierowali się zawsze uczciwością i prawym sumieniem.
2.Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku.
3.Jakie przesłanie Bóg kieruje dzisiaj do nas w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego? Czy nie chodzi o ożywienie w nas pragnienia nieba?
Z dzisiejszych czytań mszalnych wynika, że Chrystus aż do momentu swego Wniebowstąpienia przygotowywał apostołów do pełnienia zleconej im misji. Miała ona polegać na kontynuacji Jego posłannictwa. Swym Wniebowstąpieniem Jezus wskazał, dokąd ma pielgrzymować cała rodzina ludzka.
Mimo że obłok zabrał apostołom Chrystusa sprzed oczu, oni dalej, uporczywie wpatrywali się niebo. Zatem aniołowie wezwali ich do zejścia z Góry Oliwnej, bo Pan polecił, aby w Jerozolimie oczekiwali Parakleta (Pocieszyciela, Obrońcę). Po wylaniu Ducha Świętego apostołowie pełni Jego mocy zaczęli świadczyć o swym Mistrzu: słowem – nauczając wszystkie narody – oraz stylem życia – ukształtowanym przykładem i treścią Jezusowego orędzia mesjańskiego.
Dziś uświadamiamy sobie także i to, że Chrystusowi przebywającemu u Ojca, który posadził Go po swej prawicy na wyżynach niebieskich, dana jest wszelka władza i wszystko „poddane jest pod Jego stopy”.
Misja świadczenia o Chrystusie była wzniecaniem przez apostołów wiary w tych, do których zostali posłani. Mieli oni głosić to, co usłyszeli od Jezusa, i mówić o tym, co widzieli. Właśnie temu świadectwu wszyscy zawdzięczamy wiarę. Ale uzyskując ten dar, otrzymaliśmy także zadanie świadczenia o Chrystusie, aby inni mogli uwierzyć przez nas.
Aby temu sprostać, powinienem na nowo ukierunkować się na niebo. Ożywić w sobie pragnienie bycia w nim, pragnienie bycia świętym wśród świętych.
4.Zapraszam każdego dnia  na  nabożeństwo  majowe o godz. 18,oo.  W sposób szczególny dzieci przygotowujące się do  I Komunii św.  oraz  młodzież do Bierzmowania.
5.Składam  serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś,  w 2  niedzielę miesiąca,   na miarę możliwości każdej rodziny.  Dziękuję też za wspólną modlitwą do Bożego Miłosierdzi w intencji szczęśliwej budowy oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców.
6.Jutro, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 32. rocznicę zamachu na Błogosławionego Jana Pawła II, a pod koniec tygodnia, w sobotę, 18 maja, przypadają Jego 93. urodziny. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. „Chcę was prosić, byście tu przyszli sześć razy z rzędu, trzynastego każdego miesiąca”, posłuszni wezwaniu Matki Bożej, zapraszam w poniedziałek, 13 maja, na Mszę św. i  na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją światła o godz. 21,oo. (Nie będzie zatem Mszy św. i majowego o godz. 18 tej).
7.We wtorek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.
8.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
9.W czwartek  natomiast , 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
10.Dzieci przygotowujące się do  I  Komunii św. zapraszam we wtorek na godz. 16,oo.  natomiast młodzież do Bierzmowania w środę na godz. 19,oo.
11.W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień święceń kapłańskich w naszym Seminarium Duchownym w Pelplinie,  których udzieli J. E. Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna o godz. 10,oo,  na które otrzymaliśmy również jako Parafia zaproszenie.
12.Zachęcam  gorąco  do czytania katolickiej prasy:
"Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych.
13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.