1.W maju łączyć się będziemy z Papieżem w modlitwie:
Aby odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwości kierowali się zawsze uczciwością i prawym sumieniem.
2.Jezus – w dzisiejszej Ewangelii  -  nie zostawia nas w naszych konfliktach i rozdarciach. Jako ludzie toczymy różne walki i zmagania – ze sobą, w sobie, z innymi. A On posyła nam Ducha, dzięki któremu przez te konflikty – paradoksalnie – jesteśmy bliżej Prawdy.
Jak widzimy w dzisiejszym pierwszym czytaniu, poróżnienia zdarzały się już w Kościele pierwotnym. Kościół jednak się nie rozpadł, przeciwnie, w decyzjach i postanowieniach pojawił się Duch Święty, a przez Niego wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku: „Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my”. Ta jedność apostołów z Duchem Świętym pozwala im być fundamentem wiary, dlatego w drugim czytaniu słyszymy: „A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu, a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka”. Zatem fundamentem naszej wiary jest nauka apostołów, bo istnieje ta nierozerwalna więź: „Duch Święty i my”.
Właśnie tego Ducha nieustannie w Kościele wzywamy i zapraszamy, ponieważ rodzące się we wspólnocie spory wewnętrzne i zewnętrzne rozbijają nas, wprowadzają zamęt i niepokój. Dlatego w dzisiejszej Ewangelii słyszymy o wzajemnym powiązaniu obecności Ducha z pokojem, który daje nam Jezus: „A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak, jak daje świat, Ja wam daję”.
Wzywajmy więc Ducha Świętego, ilekroć w naszych wewnętrznych czy zewnętrznych konfliktach zawodzi nasza ludzka mądrość i pojawia się zamęt. On poprowadzi nas w dobrą stronę i zaprowadzi pokój.
3.Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony nabożeństwom Niepokalanej zwanych majowym, na które zapraszam do kościoła na godz. 18,oo.
4.W tym tygodniu  w środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji odpustu św. Stanisława w Mędromierzu  o godz. 17,oo,   zapraszam do naszego kościoła na Mszę o godz. 16,3o,  a młodzież do bierzmowania wyjątkowo na godz. 19,30.
5.Od poniedziałku do środy trwają Dni Krzyżowe. W których prosić będziemy o odpowiednią pogodę i dobre urodzaje.
6.Dzieci  przygotowujące się do  I Komunii św.  zapraszam we wtorek na godz. 16,oo.
7.W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
8.W przyszłą niedzielę, 12 maja, jak w każdą   2  niedzielę miesiąca,  zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli - na miarę możliwości - jest przeznaczona  również na budowę.
9.Rekolekcje dla narzeczonych odbędą się w Pelplinie w Collegium Marianum w dniach 14-16 czerwca. Pomagają one lepiej poznać cechy osobowości, wzajemne oczekiwania, hierarchię ważności spraw w życiu. Są także okazją, by uczyć się rozwiązywać konflikty, a także by rozpoznać miejsce wiary w swoim życiu.
10.W piątek, 10 maja br. o godz. 17:00 odbędzie się III wyprawa pieszo-rowerowa pod hasłem  „Na rowerze   i  na pieszo  borowiackie  szlaki  cieszą". Impreza  ma  charakter rekreacyjny, a jej celem jest promocja aktywnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. Miejscem startu i zakończenia wyprawy będzie teren przy Amfiteatrze Leśnym w Rudzkim Moście. W programie przewidziano wyprawę pieszo-rowerową ścieżką Tuchola (Rudzki Most) – Świt – Tuchola. Udział w tej rekreacyjnej imprezie mogą wziąć rowerzyści,  osoby uprawiające nordic walking oraz piesi. Przewidziano odrębne odcinki dla cyklistów i pieszych. Ci pierwsi pokonają całą trasę,  natomiast pozostali mogą wybrać krótszy odcinek: Rudzki Most - Piszczek - Rudzki Most. Dla uatrakcyjnienia spotkania, podobnie jak było to podczas ubiegłorocznych wypraw, zostanie przeprowadzony konkurs, w którym do wygrania będą rowery i zestawy kijków nordic walking.
11.Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych. Można jeszcze zaopatrzyć się w modlitewniki wydane z racji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II  oraz pięknie oprawione obrazki Błogosławionego Jana Pawła II.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.