1.Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielka na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
2.W dzisiejszą niedzielę   w naszej parafii odbędzie się uroczystość inauguracyjna sezonu motoryzacyjnego pod patronatem  Tucholskiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych „DRAGON” podczas Mszy św. o godz. 16,oo.  z  poświęceniem wszystkich pojazdów na parkingu przed kościołem. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych z Tucholi i okolic.
3.Jutro przypada święto Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego Krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. W 1999 roku papież Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
4.W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i nabożeństwie majowym. Tyle ważnych spraw mamy do pomodlenia przed obliczem Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 18,oo.  Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różańca czy wieczornego Apelu.
5.W maju łączyć się będziemy z Papieżem w modlitwie:
Aby odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwości kierowali się zawsze uczciwością i prawym sumieniem.
6.W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
7.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
8.W czwartek 2 maja z racji święta Flagi i Mszy św. wspólnej w parafii Bożego ciała o godz. 18,oo. zapraszam na Mszę św. w naszym kościele wyjątkowo na godz. 12,oo. wraz z majowym.
9.W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane, jak w niedzielę, tj.  o godzinie 8,oo, 10,oo.  oraz  o godz. 11,3o. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
10.Z tej racji również w piątek – 3 maja - o godz. 12,oo.  w kościele p.w. św. Jakuba Ap. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. nastąpi przemarsz pod Pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej na Placu Wolności, gdzie nastąpi złożenie wiązanek kwiatów.
11.Chorych i osoby starsze z sakramentami chorych odwiedzę w sobotę  od godz. 10,oo.  do  14,oo.
12.W sobotę, 4 maja, w liturgii wspominamy Świętego Floriana, patrona strażaków. Przez jego wstawiennictwo będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie.
13.Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych. Można jeszcze zaopatrzyć się w modlitewniki wydane z racji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II  oraz pięknie oprawione obrazki Błogosławionego Jana Pawła II.
14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.