1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa były dla wiernych źródłem życia.
2.Dziękuję za modlitwę do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców  w minioną drugą niedzielę miesiąca,  jak również za ofiary przeznaczone  na budowę kościoła, na miarę możliwości każdej rodziny. Zebraliśmy 4.100 zł ( 3.200 na kolektę  oraz  900 zl z ofiar indywidualnych w biurze  i  na koncie bankowym).
3.Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
4.Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej  oraz dziękować za powołanych już do służby kapłańskiej z Tucholi,  a nade wszystko o potrzebne łaski w Seminarium dla kleryka Pawła.
5.W dzisiejszą niedzielę Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców, z zachętą do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.
6.Za tydzień natomiast, w niedzielę 28 kwietnia br.,  w naszej parafii odbędzie uroczystość inauguracyjna sezonu motoryzacyjnego pod patronatem  Tucholskiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych „DRAGON” podczas Mszy św. o godz. 16,oo.  z  poświęceniem wszystkich pojazd na parkingu przed kościołem. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych z Tucholi i okolic.
7.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
8.We wtorek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Na Mszy św. w naszej parafii o godz. 18,oo będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. W tym dniu ,  również o godz. 18.00 w kościele filialnym - parafii św. Jakuba Ap. - w Kiełpinie, zostanie odprawiona suma odpustowa ku czci św. Wojciecha.
9.W tym tygodniu, w czwartek 25 kwietnia  br., przypada też  święto Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
10.W czwartek, 25 kwietnia przypada pierwsza rocznica śmierci biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi.
11.Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam we wszystkie wtorki do kościoła na nauki przygotowawcze o godz.  16,3o  na tomista młodzież do Bierzmowania w środy o godz. 19,oo.
12.Parafia p.w. Bożego Ciała w Tucholi,  jak  co  roku  organizuje  pielgrzymkę  pieszą z  Tucholi  do  Sanktuarium  we  Wielu  w  dniach 10 - 11 maja br. (piątek- sobota). Tym  razem  będzie ona  miała  wyjątkowy  charakter  i  związana  będzie  z  możliwością  uzyskania  odpustu  zupełnego w Roku  Wiary. Szczegółowy  program  pielgrzymki i informacje zamieszczone są na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.
13.Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych. Można jeszcze zaopatrzyć się w modlitewniki wydane z racji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II  oraz pięknie oprawione obrazki Błogosławionego Jana Pawła II.
14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.