1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa były dla wiernych źródłem życia.
2.Dzisiaj,  w 2 niedzielę  miesiąca,  pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego w intencji budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również dziękuję za złożoną ofiarę na budowę świątyni na miarę naszych możliwości każdej rodziny.
3.Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy V Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Patronem tego wydarzenia jest Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. W tym roku przebiegał on będzie pod hasłem: „Ja wierzę, Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym”.
4.Po usłyszeniu dzisiejszych słów Pisma świętego możemy stwierdzić, że Bóg czasem stawia nas wobec trudności, aby wypróbować naszą wiarę. Nie bójmy się zatem zaryzykować i wypłynąć na głęboką wodę.
Apostołowie, zanim poszli za Jezusem, byli rybakami. Wiedzieli, o jakiej porze nocy zarzucać sieci. Tym razem jednak ich trud poszedł na marne. Utrudzeni siedli na brzegu jeziora i oczekiwali świtu. Dopiero, gdy wzeszło słońce, wydarzyło się coś, co przemieniło ich sytuację. Na brzegu pojawił się Jezus. Na początku go nie rozpoznali. Zaufali jedynie słowom nieznajomego i raz jeszcze zarzucili sieci, łowiąc mnóstwo ryb. Wtedy też zrozumieli, że stoi przed nimi Zmartwychwstały.
Czasem wydaje się, że nasz wysiłek nie ma sensu. Pracujemy w pocie czoła, ale praca ta nie przynosi nam satysfakcji. Jesteśmy życzliwi, otwarci na ludzi, ale co pewien czas ktoś nas rani – słowem, gestem, nietaktownym zachowaniem. Nie powinniśmy nigdy zamykać się w sobie i budować muru wokół siebie. Gdyby uczniowie z dzisiejszej Ewangelii po tym nieudanym połowie zniechęcili się i nie posłuchali rady nieznajomego, nie doświadczyliby cudownego połowu, a co najważniejsze, nie rozpoznaliby Zmartwychwstałego.
W życiu trzeba się przełamywać i nie zniechęcać wobec niepowodzeń. Czasem
Bóg je dopuszcza, aby nas po prostu wypróbować. Dlatego, gdy jesteśmy już naprawdę czymś zmęczeni, rozejrzymy się wokoło. Może ktoś wyciąga do nas rękę, albo rozpalił dla nas ognisko. Gdy przestaniemy myśleć tylko o tym, że jest nam ciężko, i podniesiemy głowę do góry, być może zobaczymy jasne słońce i Zmartwychwstałego, który stoi obok nas.
5.W środę o godz. 18,oo  zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.W najbliższą sobotę, 20 kwietnia, Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie (Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej, mieści się przy Alei Cystersów 2) organizuje w godz. 10.00-13.00  Dzień Otwarty Szkoły.
W programie możliwość spotkania z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami Collegium oraz sposobność obejrzenia budynku z internatem.
Placówka zaprasza absolwentów gimnazjów wraz z rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych działalnością Szkoły.
7.Dzisiaj  po Mszy św. o godz. 12,30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w niedzielę 26 maja  mają przystąpić do  I  Komunii świętej.
8.Przed kościołem  - na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia  -  odbywa się zbiórka do puszek na cele dobroczynne przez Caritas,  za które składam serdeczne Bóg zapłać.
9.Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych. Można jeszcze zaopatrzyć się w modlitewniki wydane z racji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II  oraz pięknie oprawione obrazki Błogosławionego Jana Pawła II.
10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia oraz Bożego błogosławieństwa.