1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa były dla wiernych źródłem życia.
2.Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień 2 rocznicy beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. W liturgii słowa Bożego  usłyszymy,  że miłosierdzie to wierne bycie z kimś bliskim.  Jezus zmartwychwstał, aby wiecznie być, być przy nas. Jeśli ktoś czuł się kiedyś opuszczony, pominięty, zostawiony, ten wie, jak ważne jest to, gdy ktoś inny, bliski nam, powie: ja będę przy tobie, i dziś, i jutro. To jest właśnie miłosierdzie.
W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Jezus obiecuje stałą obecność przy nas. On miłosiernie opiekuje się po prostu wszystkim, i tym, co małe, i tym co wielkie. A nawet można powiedzieć, że to, co małe i biedne, On otacza jeszcze większą troską. Na tym polega miłosierdzie Boga nad nami, że im bardziej my sami stajemy się mali, tym bardziej Bóg zaczyna w nas działać, tym bardziej okazuje miłosierdzie.
W świetle tajemnicy Zmartwychwstania Bóg mówi do nas: jestem miłosierny i was także wzywam do miłosierdzia. Uczymy się tej postawy od miłosiernego Boga, który nie zajmuje się przecież wyłącznie wielkim kosmosem, lecz – jak to powiedział Jezus – opiekuje się liliami na polu,  a w jego oczach nawet małe wróbelki są bardzo cenne .
Niedziela miłosierdzia nie przypomina nam o wielkich akcjach, lecz o drobnych gestach, które dopiero później – bardziej czy mniej – uruchamiają lawinę dobra. Dlatego, skoro coś w naszym sercu drga, rodzi się pragnienie zrobienia czegoś dobrego, trzeba tego pragnienia wysłuchać, nawet, jeśli widzimy trudności. Musimy spokojnie patrzeć na nasze pomysły i idee rodzące się w naszych głowach i sercach. Doceniać je i za szybko z nich nie rezygnować i nie zamykać się w swoim egoizmie. Skupmy się na małych rzeczach, na „małych dziełach miłosierdzia”.
3.Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na cele dobroczynne, za które składam serdeczne Bóg zapłać.
4.Jutro przypada przeniesiona w tym roku z 25 marca  uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do naturalnej śmierci – domaga się poszanowania i obrony. W tym dniu zaprasza na Mszę świętą świąteczną o godz. 18,o.

5.W nadchodzącą środę, 10 kwietnia, przypada 3. rocznica katastrofy polskiego rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy wówczas zginęli, a zarazem  prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego narodu, naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej. Prośmy Boga o to, abyśmy wreszcie potrafili wyciągać z tej i innych lekcji historii właściwe wnioski.
6.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
7.Za tydzień  – w drugą niedzielę miesiąca –  zapraszam do modlitwy,  do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców. Również ofiary z tej niedzieli  - na miarę możliwości - przeznaczone są na budowę kościoła.
8.W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia po Mszy św. o godz. 12,30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w niedzielę 26 maja  mają przystąpić do  I  Komunii świętej.
9.Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych. Można jeszcze zaopatrzyć się w modlitewniki wydane z racji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II  oraz pięknie oprawione obrazki Błogosławionego Jana Pawła II.
10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia oraz Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.