1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa były dla wiernych źródłem życia.
2.Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym w Niebie!
3.Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom składam najserdeczniejsze wielkanocne życzenia słowami Papieża Franciszka: Nikt nie ma większej miłości, niż ten, kto oddaje swoje życie za swych przyjaciół i On je za nas oddał. Za ciebie. Za mnie. Odzyskał je i towarzyszy nam pełnią swego życia. Pozwól, by ci towarzyszył. On cię kocha. Wielkanoc, to Jezus żywy.
4.W Roku Wiary można w dzisiejszą uroczystość uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św., modlitwa wg intencji Papieża, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Można go ofiarować we własnej intencji lub za zmarłych.
5.Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy Świętych,  jak w niedzielę,  tj. o godz. 8, oo;   10,oo oraz dla dzieci  o godz.  11,3o.
6.Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Materialne wsparcie tej katolickiej uczelni jest naszym moralnym obowiązkiem. Czynimy to jednak nie tylko w poczuciu obowiązku, ale z miłości do Boga i naszej Ojczyzny, która przecież tak wiele w swojej historii temu Uniwersytetowi zawdzięcza.
7.We wtorek (2 kwietnia) przypada 8. rocznica śmierci błogosławionego Jana Pawła II (2005).
Tego dnia przypada również rocznica sakry Biskupiej Księdza Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Ogarnijmy modlitwą naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo w posłudze biskupiej dla drugiego człowieka.

8.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18,oo.
9.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
• w czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.
• w piątek pragniemy wypełnić prośbę do Serca Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.
• w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece wszystkie rodziny naszej parafii.

10.W sobotę  -  6 kwietnia o godz. 10.30  -   rozpocznie się „Świecki marsz w obronie mediów katolickich”. Zapraszamy wszystkich wiernych. Zbiórka w Farze w Świeciu n/Wisłą. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
11.W  najbliższa sobotę  -  6  kwietnia  -  w naszej parafii  gościć będziemy Tucholski Chór  Gospel „AVE” , który przygotował nie tylko koncert,  ale również  oprawę Mszy św.  Na ten  sobotni wieczorny  koncert  wszystkich serdecznie zapraszam.
12.Najbliższa niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy, to niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki. To nabożeństwo nierozerwalnie łączy się z osobą świętej Faustyny Kowalskiej. Sługa Boży Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o Miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne Objawienie się Miłosierdzia Bożego".
13.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.
14.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.