1.W marcu łączymy się w modlitwie z Kościołem: Aby wzrastało poszanowanie przyrody, ze świadomością, że całe stworzenie jest dziełem Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialności.
2.W minioną środę z radością przyjęliśmy wybór kard. Jorge Mario Bergoglio na 266. następcę św. Piotra, który przybrał imię Franciszek. Módlmy się za nowego Pasterza Kościoła Powszechnego, aby wsparty Bożymi łaskami i wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu był Dobrym Pasterzem na wzór Jezusa Chrystusa i swojego św. Patrona.
3.Składam  dzisiaj  serdeczne podziękowanie za modlitwę o szczęśliwą budowę oraz w intencji ofiarodawców oraz ofiary złożone w zeszłą niedzielę na budowę  kościoła. Zebraliśmy 3.800 zł. ( 2.900  zł na kolektę i 900 zł od indywidualnych ofiarodawców w biurze i wpłat na konto parafialne).
4.Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Naszą uwagę skupiamy  na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (piątek godz. 17,oo) i Gorzkich Żali (niedziela godz. 16,oo). Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.
5.Rozpoczynany   dzisiaj  rekolekcje wielkopostne, które w tym roku w duchu misyjnym poprowadzi o. Jan ze Zgromadzenia Słowa Bożego (Werbiści).  Nauki dla dorosłych od poniedziałku do środy włącznie o godz. 9,3o  i 17,oo, a  dla dzieci i młodzieży naszej szkoły nr 5  o godz. 11,oo  ze Mszą św. o godz. 17,oo.
6.Msze święte i nabożeństwa wieczorne od przyszłego tygodnia,  aż do świąt Wielkanocnych z racji pomocy w spowiedzi wielkanocnych w innych parafiach zostają przesunięte  na godz. 18,oo. ( Rekolekcje do środy jeszcze o godz. 17,oo.).
7.Dzisiaj łączymy się w sposób szczególny z naszym Seminarium Duchownym. Usłyszeliśmy słowo Księdza  Biskupa o Seminarium.  Z tej racji również  kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
8.W czas rekolekcji wpisuje się uroczystość św. Józefa - Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, którą obchodzić będziemy we wtorek. Tego dnia w sposób duchowy łączyć się będziemy z Watykanem podczas inauguracji pontyfikatu nowo wybranego Ojca Świętego Franciszka i polecać będziemy Go Bożej Opatrzności.
9.W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można odbierać karteczki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Proszę serdecznie,  aby nie odkładać tego na ostatnią chwilę ,  a nade wszystko w dzień spowiedzi parafialnej,  która odbędzie się w Wielki Poniedziałek (25 marca) od godz. 16,oo.  do  18,oo ( z ½ godzinną przerwa od godz. 17,oo).
10.Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Organizacji Katolickiej przy Parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi zwrócił się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody, na przeprowadzenie akcji charytatywnej w postaci całodziennej kwesty do puszek przed kościołem. Kwesta zostanie przeprowadzona w związku z drugą częścią ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei". Druga część akcji zostanie przeprowadzona 24 marca 2013 roku - w Niedzielę Palmową (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z kapłanami), przed kościołami wszystkich parafii znajdujących się na terenie całego dekanatu tucholskiego. Akcja polega na wręczaniu przez kwestujących wolontariuszy, kwiatów - żonkili - symbolu nadziei, osobom wspomagającym akcję. Pozyskane w ten sposób wolne datki, zbierane do specjalnych puszek, przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i materiałów dla działalności tucholskiego hospicjum. Serdecznie polecam ten cel modlitwie i ofiarności na miarę możliwości.
11.Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wiązanek palmowych , które będą przypominały jerozolimskie palmy, składane  przed wjeżdżającego do Jerozolimy Mesjasza.
12.Chorych odwiedzę w Wielkim Tygodniu. Proszę w tym tygodniu o zgłoszenie chorych, których mam odwiedzić dodatkowo przed świętami. Dzień odwiedzin podam w przyszłą niedzielę.
13.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.
14.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  – "Szczęść  Boże".