1.W marcu łączymy się w modlitwie z Kościołem: Aby wzrastało poszanowanie przyrody, ze świadomością, że całe stworzenie jest dziełem Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialności.
2.Dzisiaj,  w 2 niedzielę  miesiąca,  pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego w intencji budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również dziękuję za złożoną ofiarę na budowę świątyni na miarę naszych możliwości rodzinnych.
3.Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu,  nazywana jest niedzielą Lætare. To łacińskie słowo oznacza „Radujcie się” i rozpoczyna dzisiejszą antyfonę na wejście tymi słowami:  „Raduj się, Jerozolimo,  zbierzcie się wszyscy, którzy ją kochacie”.
4.Przeżywany  Wielki Post  niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Zachęcam wszystkich do przeżywania tego czasu w duchu pokuty i dobrowolnego umartwienia. W takim przeżywaniu Wielkiego Postu pomoże nam udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek godz. 17,oo.  oraz Gorzkie  Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16,oo.
5.W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywną „Caritas” naszej Diecezji, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym. Skarbonki „CARITAS” na ten cel można pobierać gratisowo u ministrantów.
6.W środę, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.oo.
7.Od przyszłej niedzieli – 17 marca br. -  zapraszam na Rekolekcje Parafialne,  które zakończą się w środę  20  marca. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Misjonarz ze Zgromadzenia  Werbistów. Szczegółowy program Rekolekcji parafialnych  oraz szkolnych jest wywieszony w kościele i na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
8.Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jedną z form jest praktyka tzw. kartek do spowiedzi, które można odbierać w biurze parafialnym  po każdej Mszy św.
9.W przyszłą niedzielę modlić się będziemy w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie,  w intencji profesorów i  kleryków  oraz w intencji naszego Ks. Biskupa Diecezjalnego. Również kolekta z tej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego.
10.W najbliższa sobotę, 16 marca 2013, Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie, organizuje w godz. 10.00 - 13.00  Dzień Otwarty Szkoły. W programie możliwość spotkania z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami Collegium oraz sposobność obejrzenia budynku z internatem. Placówka zaprasza do Pelplina tegorocznych absolwentów gimnazjów wraz z rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych działalnością Szkoły.  Szkoła   przylega   do   Katedry   Pelplińskiej,   mieści   się   przy   Alei   Cystersów   2 w Pelplinie. Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionku kościoła oraz  w gablotce przed kościołem.
11.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma, W  Rodzinie, Radio Maryja  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.
12.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  "Szczęść  Boże".