1.W marcu łączymy się w modlitwie z Kościołem:
Aby wzrastało poszanowanie przyrody, ze świadomością, że całe stworzenie jest dziełem Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialności.
2.Główna treścią dzisiejszej liturgii słowa Bożego jest wezwanie do nawrócenia. Należeć do ludu Bożego, mieć na własny użytek żywą wodę łaski, pokarm duchowy Eucharystii i wszystkie inne sakramenty - to jeszcze nie zapewnia zbawienia, jeżeli chrześcijanin nic podejmuje sam głębokiego trudu nawrócenia i całkowitego przylgnięcia do Boga. Nikt nie może liczyć ani na swoje stanowisko w Kościele, ani na własne cnoty albo na oddane usługi: "Niech ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł". Również i dzisiaj wspólnota wiernych słyszy z ust Jezusa taką samą naukę. Pan na wieść o ucisku politycznym, który pochłonął wiele ofiar, odpowiada: "Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie".  Twarde słowa pozwalające nam zrozumieć, że z Bogiem nie można żartować; wypływają one jednak z miłości. Bóg bowiem stara się na wszelki sposób o zbawienie swoich stworzeń. Dzisiaj Bóg nie mówi już do swojego ludu przez Mojżesza, lecz przez swojego Syna; objawia się nie w krzaku płonącym a nie spalającym się, lecz w swoim Jednorodzonym, który, wzywając ludzi do pokuty, uosabia nieskończone miłosierdzie i nigdy nie przestaje się litować. Jezus dzięki temu miłosierdziu prosi Ojca, aby przedłużył czas i poczekał jeszcze, by każdy mógł się opamiętać. Podobnie czyni ogrodnik z przypowieści, kiedy na widok nieurodzajnego drzewa figowego mówi do gospodarza: "Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć".  Człowiek powinien więc starać się nie nadużywać tak wielkich dobrodziejstw, lecz posługiwać się nimi coraz lepiej, by wydawać owoce prawdziwego życia chrześcijańskiego.
3.W czwartek o godzinie 20,oo.  swój wspaniały pontyfikat zakończył Ojciec Święty Benedykt XVI.  Dziękujmy  Panu Bogu za czas, w którym ten Papież przewodniczył kościołowi katolickiemu  i wypraszajmy potrzebne dla Niego łaski na dalsze lata oraz dla Konklawe Kardynalskiego  o szczęśliwy wybór nowego Papieża -  Piotra naszych czasów.
4.Jutro, 4 marca,  w kalendarzu liturgicznym wspominamy Świętego Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17,oo w intencji ks. Kanonika Kazimierza Janiszewskiego.
5.W środę, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.oo.
6.W czwartek zapraszam na wspólną modlitwę o godz. 17,oo. w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie oraz o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca.
7.W każdy piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17, oo,  a w niedzielę  na Gorzkie Żale o godz. 16, oo. Po Drodze Krzyżowej  i  Gorzkich Żalach Msza św. recytowana. Za  udział  w tych nabożeństwach można uzyskać  odpust zupełny.
8.Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą do diecezjan o przekazanie 1 % podatku dochodowego na CARITAS Diecezji Pelplińskiej.
9.Już dzisiaj zapraszam na Rekolekcje Parafialne,  które odbędą się w V niedzielę Wielkiego Postu (17 marca) i zakończą się w środę  20  marca. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Misjonarz ze Zgromadzenia  Werbistów.
10.W przyszłą niedzielę przypada  2 go niedziela miesiąca, w którą  modlić się będziemy o szczęśliwą budowę  kościoła  oraz w intencji wszystkich ofiarodawców na budowę  naszej świątyni.  Również kolekta z tej niedzieli – na miarę możliwości każdej rodziny - przeznaczona będzie na budowę. Natomiast za  2 tygodnie łączyć będziemy się w sposób szczególny pamięcią w modlitwie oraz naszą ofiarą w intencji naszego  Seminarium Duchownego w Pelplinie.
11.Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jedną z form jest praktyka tzw. kartek do spowiedzi, które można odbierać w biurze parafialnym  po każdej Mszy św.
12.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma, W  Rodzinie, Radio Maryja  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.
13.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  "Szczęść  Boże".