1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludność obszarów objętych wojnami i konfliktami mogła zacząć budować pokojową przyszłość.
2.Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11,3o  odbędzie się obowiązkowe spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomuniknych.
3.W dzisiejszą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski przed kościołami odbywa się zbiórka do puszek na Pomoc Polskim Misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Dzieło pomocy „Ad Gentes” ( Do Narodów) Wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100 krajach świata. Za złożoną  ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.
4.We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17, oo, natomiast w niedzielę na Gorzkie Żale na godz. 16, oo. Po Drodze Krzyżowej  i  Gorzkich Żalach Msza św. recytowana. Za  udział  w tych nabożeństwach można uzyskać  odpust zupełny.
5.W środę, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.oo.
6.Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jedną z form jest praktyka tzw. kartek do spowiedzi, które można odbierać w biurze parafialnym  po każdej Mszy św.
7.Przed nami pierwsze dni miesiąca :
• pierwszy piątek miesiąca, modlimy się do Serca Jezusowego, przepraszamy Je za zniewagi, jakich doznało od nas i innych, jeszcze słabszych od nas ludzi. Okazja do spowiedzi św. szczególnie dla dzieci odprawiających nabożeństwo 9-ciu pierwszych piątków miesiąca będzie od godz. 16,3o. Do Komunii św. dzieci przystąpią podczas Mszy św. po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00.
• pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest modlitwie w intencji wszystkich rodzin naszej parafii o potrzebne łaski na nadchodzący nowy miesiąc.
8.Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę w godzinach  10,oo  do  ok. 14,oo.
9.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej organizuje Dni Skupienia dla młodzieży męskiej. Zaproszenie skierowane jest w sposób szczególny do maturzystów, absolwentów szkół średnich oraz studentów. Rozeznających powołanie do kapłaństwa pragniemy zapoznać z filarami formacji seminaryjnej i codziennym życiem kleryków. Spotkanie rozpocznie się w piątek, 1 marca o godz. 17.00, a zakończy w niedzielę 3 marca o godz. 13.00. Udział w Dniach Skupienia jest bezpłatny. Dokładne informacje są w przedsionku kościoła oraz  przed kościołem w gablotce.
10.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma, W  Rodzinie, Radio Maryja  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.
11.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  "Szczęść  Boże".