1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludność obszarów objętych wojnami i konfliktami mogła zacząć budować pokojową przyszłość.
2.Serdecznie dziękuję wszystkim za modlitwę, za przyczyną św. Faustyny do Bożego miłosierdzia, w intencji szczęśliwej budowy kościoła  oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców. Dziękuję też za wszelkie ofiary złożone na budowę kościoła, a nade wszystko za kolektę z ubiegłej niedzieli 3.150 zł.

3.W minioną Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dla naszego życia duchowego to czas szczególnie ważny. Przeżyjmy tegoroczny Wielki Post w duchu umartwień, dobrowolnych ofiar, większej gorliwości w okazywaniu miłości Panu Bogu i bliźniemu  oraz biorąc udział w  nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
4.Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17,oo.
5.Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16,oo.
6.Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
7.W czasie Wielkiego Postu  niesiemy pomoc nie tylko pełniąc dobre uczynki,  ale również  podzielmy się swoją ofiarą z bardziej potrzebującymi. Dlatego, jak co roku – w przyszłą  niedzielę - otrzymać możemy przy wyjściu skarbonki CARITAS z napisem „Jałmużna postna” na rodzinną ofiarę wielkopostną. Niech to będzie wielkopostny dar serca całej rodziny. Uzbierane w ten sposób ofiary dzieci z poszczególnych rodzin przyniosą do kościoła w Wielką Sobotę podczas świecenia pokarmów wielkanocnych.
8.Dzisiaj w katedrze pelplińskiej na Mszy św. o godz. 10,oo. ksiądz Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigel udzieli posługi lektoratu i akolitatu klerykom Seminarium Duchownego  - m.in. akolicie naszej parafii klerykowi Pawłowi.
9.Dzisiejsza Ewangelia zawiera niesamowitą historię  – Jezus zostaje poddany kuszeniu przez diabła. Kuszenie jest bardzo konkretnie, realne i bezczelnie. Ten ewangeliczny opis winien być nam bliski, bo jesteśmy poddawani próbie na każdym kroku. Głód, bogactwo innych, pycha, pragnienie posiadania, zazdrość, wywyższanie się – to codzienne pokusy, które nas atakują z zewnątrz i od środka. Stąd tylko krok, aby oddać pokłon diabłu. Często wobec pokus tego świata jesteśmy bezsilni i mówimy: „Nie dajemy już rady”. Jezus jako człowiek, też pewnie mógłby tak powiedzieć i … ulec. On jednak pokazuje nam, jak dać odpór konkretnemu złu i pokusie. Najlepszym sposobem jest być blisko Pana Boga, żyć Bożym słowem – a nie jest to łatwe! A kto powiedział, że droga do doskonałości jest „łatwa, lekka i przyjemna”? Pan Jezus jako człowiek pokazuje, że życie słowem
Bożym pomaga, karmienie się Eucharystią wzmacnia ducha, a ufność Bogu – udoskonala w życiu.
Nigdy nie było i nie będzie łatwo w życiu, bo szatan nie odpuści. Czy pamiętamy ostatnie zdanie z dzisiejszej Ewangelii? „Gdy diabeł dokończył całego kuszenia, odstąpił od Niego aż do czasu. A więc trzeba liczyć się z tym, że zły znowu zaatakuje i wiemy, że w przypadku Pana Jezusa tak było. Może nawet zaatakuje ze zdwojoną siłą. Ale jak pisze św. Paweł – jeśli Bóg jest z nami, któż przeciwko nam? Z Bożą pomocą – dzięki spowiedzi, komunii św., modlitwom mamy szansę wygrać kolejny raz i jeszcze raz, i jeszcze raz. Zwycięstwo przyjdzie, bo przyjść musi – tym zwycięstwem jest pusty grób i zmartwychwstały Chrystus.
10.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,oo.
11.W tym tygodniu, w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu.
12.W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień modlitwy i solidarności z Misjonarzami. Rok Wiary to także czas, by zaangażować się w dzieło misyjne Kościoła. Obecnie w 98 krajach świata pracuje 2170 misjonarzy i misjonarek z Polski. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek w ramach dorocznej akcji „Ad Gentes” na pomoc misjonarzom i misjonarkom z Polski.
13.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,3o odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii św.
14.W Biurze Parafialnym  można odbierać karteczki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
15.Przed kościołem u ministrantów można nabyć
ostatni numer „Pielgrzyma”,  w którym znajdziemy  refleksje wielkopostne oraz inne ciekawe artykuły. Jest tez pięknie wydany „Mały Pielgrzym” dla dzieci oraz inne czasopisma chrześcijańskie.
16.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.