1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludność obszarów objętych wojnami i konfliktami mogła zacząć budować pokojową przyszłość.
2.W dzisiejszą niedzielę -  drugą w miesiącu – dziękuję wszystkim za modlitwę, za przyczyną św. Faustyny do Bożego miłosierdzia, w intencji szczęśliwej budowy kościoła  oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać za kolektę,  na miarę możliwości każdej rodziny,  na budowę świątyni.
3.W trzy dni poprzedzające Wielki Post w kościołach ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11,30 i będzie trwała do godz. 15,00 (godziny miłosierdzia) oraz  w poniedziałek i wtorek od godz. 15,00 (godziny miłosierdzia)  do Mszy św. o godz. 17,oo.
4.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
5.W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Matka Boża objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i pielgrzymi z całego świata. W święto Matki Bożej z Lourdes przypada też  Światowego Dnia Chorych. Tego dnia zapraszam  wszystkich chorych i starszych na Mszę św. o godz. 17,oo. połączoną z nabożeństwem dla chorych. Serdecznie proszę o pomoc w przywiezieniu do kościoła  chorych, starszych wiekiem i niepełnosprawnych.
6.W najbliższą środę,  zwaną też Środę Popielcową,  rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Wielki Post,  to  czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy,  który ma służyć naszemu nawróceniu oraz przygotowaniu do święta Wielkanocy. Msze Święte w tym dniu będą odprawione  o godz. 16,oo,  na którą zapraszam  nade wszystko dzieci i starszych  oraz  o godz. 17,oo  dla wszystkich. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru pokarmów i muszą spożywać to, co zostanie im podane, mogą korzystać z dyspensy od obowiązku wstrzymania się od potraw mięsnych w piątki całego roku. Taka dyspensa nie jest możliwa w Środę Popielcową i Wielki Piątek.
7.Od środy popielcowej rozpoczyna się też czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. I Synod Diecezji Pelplińskiej stwierdza, iż: Proboszczowie mają obowiązek rozeznawać fakt korzystania przez wiernych z sakramentu pojednania i komunii św. w okresie wielkanocnym. Jedną z form jest praktyka tzw. kartek do spowiedzi. Kartki do spowiedzi wielkanocnej można odbierać od czwartku, 14 lutego w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.
8.W czwartek, 14 lutego, przypada święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
9.We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne:
• w każdy piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17, oo  oraz
• w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 16,oo.

• za  udział  w tych nabożeństwach można uzyskać  odpust zupełny.
10.W sobotę, 16 lutego Mszą św. o godz. 17.00 rozpocznie się w parafii  św. Bartłomieja, kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy tego kursu nie ukończyli w ramach katechizacji szkolnej. Po Mszy św. odbędzie się nauka.
11.Zapraszamy małżonków na SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE. Rekolekcje dla małżonków poświęcone są pielęgnacji więzi małżeńskiej. Mogą w nich uczestniczyć zarówno małżeństwa zgodne jak i przeżywające trudności we wzajemnej relacji. Spotkania odbędą się w Collegium Marianum w Pelplinie w dniach 22-24 lutego. Więcej informacji na stronie internetowej www.rodzinpelplin.pl. Informacje i zapisy (wieczorami): Iwona i Krzysztof Dolewa; tel. 58 683 80 01, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.spotkaniapelplin.pl.  (strony internetowe, e-mail i nr telefonu podane są w gablocie przed kościołem).
12.Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i wznowiony miesięcznik „W rodzinie” oraz  inne czasopisma religijne o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.