1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wspólnoty chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie, często dyskryminowane, były obdarzane przez Ducha Świętego mocą wierności i wytrwałości.
2.Słowo Boże dzisiejszej liturgii  przybliża nam wartość modlitwy. Gdy się modlimy, zwykle wypowiadamy słowa radości, czasem troski czy skargi. Chcemy, aby Bóg nas usłyszał, posłuchał. Mówimy do Pana ‒ a On?
Pierwsze czytanie ukazuje nam Izraelitów, którzy wsłuchani w treść Prawa Mojżeszowego padają na twarz przed Bogiem, gdyż w słowach księgi przytaczanej przez Ezdrasza doświadczają obecności Pana. Bóg wypełnił ich serca tak, że „cały lud płakał, gdy usłyszał te słowa Prawa”. Lecz nie były to łzy smutku czy cierpienia, ale radości z obecności Boga, bowiem usłyszeli słowa: „Nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest ostoją waszą”. Widzimy, jak Bóg wlewa w serca Izraelitów pewność, że w ich życiu i w modlitwie On jest stale obecny i słucha, a odpowiadając przez Pisma, przynosi radość i pokrzepienie.
O takiej obecności Pana przypomina nam Ewangelia. Słowem Bożym jednak jest tu Jezus Chrystus – Słowo Wcielone, które „ubogim niesie dobrą nowinę, więźniom głosi wolność” .
Może dziś czujemy się ubodzy, uwięzieni czy uciśnieni i chcemy Bogu tak wiele powiedzieć. Ale najpierw musimy sami nauczyć się słuchać. Bóg bowiem tak jak my, ma wiele do powiedzenia. Ale to Jego słowa, a nie nasze, mają moc przemiany serc. I może się okazać, że chwila ciszy, zamkniętych ust i wsłuchania w Jego słowo ukaże prawdziwy sens naszego życia, cierpienia i radości. Wtedy będziemy mogli zawołać: „Słowa Twe, Panie, są duchem i życiem” Obyśmy dzisiaj nauczyli się, że „bardziej należy słuchać Boga niż ludzi” .
3.Dzisiaj na Mszy o godz. 10,oo  zapraszam na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu  katolickiego chóru nauczycielskiego   " IMO  PECTORE".
4.W dzisiejszą niedzielę kończymy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii – kolędy. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, serdeczne przyjęcie oraz za podzielenie się codziennymi radościami i troskami. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w czasie odwiedzin kolędowych, które w całości są przeznaczone na budowę naszego kościoła.
5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16,oo.
6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• 28 I – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła,
• 31 I – Święty Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży .
7.W tym tygodniu przypadają też:
• Pierwszy Piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16,3o. Msza z udziałem dzieci o godz. 17,oo.
• Pierwsza Sobota modlimy się w intencji wszystkich rodzin parafii za przyczyna Serca Niepokalanej. Tego dnia odwiedzę tez chorych w godzinach od 10,oo.  do  14,oo.

8.Od piątku, 1 lutego,  wznawiamy Mszę św. wieczorną, którą odprawiać będziemy do odwołania o godz. 17.00.
9.W sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to również dzień życia konsekrowanego. Pamiętajmy tego dnia o szczególnej modlitwie w intencji wszystkich sióstr, braci i kapłanów zakonnych. Msza tego dnia zostanie odprawiona o godz. 17.00. Kolekta zbierana tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. Dzieci,  które mają być przyjęte w tym roku do  I Komunii św. przyniosą swoje świece komunijne do poświecenia.
10.Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i wznowiony miesięcznik „W rodzinie” oraz  inne czasopisma religijne o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.