1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wspólnoty chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie, często dyskryminowane, były obdarzane przez Ducha Świętego mocą wierności i wytrwałości.
2.Minęło już dwadzieścia dni nowego roku. Trwa Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy w kościele nie tylko w niedzielę i święta ale także w miarę możliwości w dni powszednie. Można także zamówić mszę świętą na najbliższe dni, ponieważ są jeszcze wolne intencje mszalne. Msza św. i udział we mszy świętej to najlepsza modlitwa, ponieważ w Eucharystii najdoskonalej możemy zjednoczyć się z Jezusem Chrystusem przyjmując Go do swojego serca. W naszym kościele taką okazję mamy w każdą środę o godz. 16,oo.  oraz w  sobotę o godz. 17,oo  oraz  w niedzielę o godz. 8,oo,   10,oo.  i  11,3o.
3.Liturgia słowa Bożego nawiązuje w swojej treści do trwającego Tygodnia o Jedność chrześcijan. O tym,  że jedność wypływa z miłości,  a miłość z ducha. Zwróćmy uwagę na jedność w każdym z nas, w rodzinie, w Ojczyźnie, w Kościele.
Pierwsze czytanie jest jednym z najpiękniejszych tekstów Starego Testamentu. Opisuje tęsknotę Boga za Jerozolimą symbolizującą człowieka. Pragnienie Boga, aby uczynić człowieka człowiekiem, ubrać go w diademy królewskie, wywyższyć, uczynić panem stworzenia, przebóstwić. I „ból Boga”, że tak nie jest, bo człowiek często nie dąży do jedności ze swoim Panem.
W drugim czytaniu św. Paweł przypomina nam, że istnieje pluralizm i wielorakość. Mówi, że można mieć zdania przeciwne, ale kiedy jeden Duch wszystko jednoczy, nie trzeba się obawiać schizmy i podziałów. Można w rodzinie codziennie się spierać, bo mamy często różne temperamenty. Jednak wieczorem trzeba uczynić rachunek sumienia i wypowiedzieć prawdę w miłości. Spojrzeć sobie w oczy, zejść do głębi duszy, do miłości, która jest z Ducha Świętego.
Dzisiejsza Ewangelia mówi o pierwszym znaku Jezusa w Kanie Galilejskiej. Chrystus przybył na gody weselne, aby pokazać, że do małżeństwa, do założenia rodziny i do zgodnego życia w jedności nie wystarczy ludzka miłość, ale jest potrzebna nowa miłość. Opisał ją św. Paweł w hymnie o miłości Apostoł bazował na Jezusowym nowym przykazaniu danym uczniom podczas ostatniej wieczerzy: „Jak Ja was umiłowałem, tak i wy macie miłować jeden drugiego” .
A jak On nas umiłował? Tak, że niczego nie szczędził dla nas, nawet swego życia.
4.Składam serdeczne podziękowanie za modlitwę w intencji budowy naszej świątyni oraz w intencji ofiarodawców w minioną niedzielę,  oraz złożoną kolektę. Zebraliśmy 4200  zł ( 2700 zł na kolektę i 1500 zł od indywidualnych ofiarodawców w biurze i wpłat na konto parafii ).
5.Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.
6.Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa  na środowej nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.  16,oo.
7.We wtorek, 22 stycznia przypada dzień modlitwy w intencji papieża Benedykta XVI i dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II z prośbą o Jego kanonizację.
8.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• 21 I – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).
• 24 I – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);
• 26 I – Święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie Świętego Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe).
9.Trwa czas kolędowania.  Przed nami ostatni tydzień. W soboty i niedziele kolędujemy od godz. 15,oo, w pozostałe dni tygodnia od godz. 16,oo ( w środę z racji nowenny o godz. 17,oo). W gablocie oraz na stronie internetowej parafii przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy,  abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone są w całości na  budowę kościoła.
10.Serdecznie zapraszam za tydzień w niedzielę  (27 stycznia 2013 r.) wszystkich parafian oraz gości ferii zimowych na koncert kolęd i pastorałek,  który odbędzie się na Mszy św.  o godz.  10,oo  w wykonaniu  katolickiego chóru nauczycielskiego   " IMO  PECTORE".
11.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.