1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wspólnoty chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie, często dyskryminowane, były obdarzane przez Ducha Świętego mocą wierności i wytrwałości.
2.Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji polskiej świętem Trzech Króli, kiedy to poświęca się kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ten znak (C + M + B 2013) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju, zwłaszcza w Roku Wiary.
Świętych Mędrców uważamy za ojców naszej wiary i śpiewamy na ich cześć najpiękniejsze kolędy.

3. Liturgia słowa Bożego dzisiejszej niedzieli może być przestrogą dla nietęskniących i nieszukających. Objawienie się Chrystusa Mędrcom ze Wschodu, którzy reprezentują świat pogański, uczy nas, że Bóg pozwala znaleźć się tym, którzy Go szukają. Co więcej: On sam niepokoi serce człowieka, pobudzając je do poszukiwań prawdy przez zwyczajne i nadzwyczajne znaki. Zapala Gwiazdę na horyzoncie człowieka spragnionego miłości i prawdy. Tęskniący za Nim nie zostaną zawiedzeni, nawet jeśli muszą udać się w daleką, trudną i niebezpieczną drogę. Mędrcy podjęli wyzwanie Gwiazdy. Ufnie ruszyli za jej nikłym blaskiem. W zamian za trudy wędrówki ujrzeli w Betlejem Dziecię, które stanowiło wypełnienie wszystkich proroctw Starego Testamentu. Znaleźli się w centrum dziejów świata.
Herod i mieszkańcy Jerozolimy nie przyszli do Chrystusa. Pomimo niewielkiej odległości między Jerozolimą a Betlejem. Żyli obok wydarzenia, które zmieniło bieg historii świata, chociaż dokonało się na marginesie ówczesnego życia religijnego i społecznego. Herod, dowiedziawszy się od Mędrców o narodzinach Mesjasza, chciał, aby, wracając, zrelacjonowali mu przebieg wypadków. Nie szukał. Nie tęsknił. Nie pragnął spotkania z Dziecięciem. Jego postawa jest dla
nas przestrogą. Można przejść obojętnie wobec tego, co najważniejsze, i zamknąć serce przed Bogiem. Zignorować Tego, który przychodzi, by zbawić. Uważnie wpatrujmy się w horyzont naszego życia, ufni, że i na nim zapłonie gwiazda. Odczytujmy Boże znaki w codziennych wydarzeniach naszego życia.
4.Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki. Zebrane dzisiaj ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
5.W okresie kolęd Biuro Parafialne czynne jest tylko w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
6.U progu nowego roku kalendarzowego 2013 zapraszam  do wcześniejszego  zamawiania intencji mszalnych z okazji rocznic śmierci, urodzin, imienin czy wszelkich jubileuszy .

7.W okresie kolędowym zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16,oo.
8.Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane w czasie kolęd,  które również w tym roku  są przeznaczone na budowę kościoła. Szczegółowy plan kolęd  został wywieszony w przedsionku  kościoła  i  w  gablotce  na  zewnątrz.
9.W przyszłą niedzielę  przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.
10.Również w przyszłą niedzielę przypada  2  niedziela miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji szczęśliwej budowy naszej świątyni oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta z tego dnia jest przeznaczona na budowę kościoła,  jak zawsze na miarę możliwości każdej rodziny.
11.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.