1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby na całym świecie migranci byli przyjmowani, zwłaszcza przez wspólnoty chrześcijańskie, z wielkodusznością i autentyczną miłością.

2.Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy Pasterką  -  Mszą św. o północy.
Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Tradycja nakazuje zostawić jedno miejsce wolne. To symbol naszej pamięci o samotnych, bezdomnych, o tych, z którymi nie możemy być z różnych powodów razem, także o naszych bliskich zmarłych. Zadbajmy o odświętny strój. Świętowanie wymaga przygotowania i zaangażowania wszystkich domowników. Odczytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu przypomina nam prawdę, że Bóg chce zamieszkać także w naszym domu. To najważniejszy moment tej domowej celebracji. Nie może jej zabraknąć. Najlepiej, jeśli modlitwę przy wigilijnym stole prowadzi ojciec.

3.Przed pasterką zapraszam na nabożeństwo Adwentowe,  które rozpoczniemy 10 minut przed północą.

4.W I dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. zostaną odprawione  o godz.10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Dzieci zapraszam na otwarcie żłobka na godz. 11,3o.  Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas jednej z Mszy św. w pierwsze Święto Bożego Narodzenia.

5.W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w poniedziałek,  26 grudnia, w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby szkolnictwa katolickiego,  m.in. na KUL.

6.Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Zaś w czwartek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy  Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa. A w piątek, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków, męczenników.

7.Za tydzień natomiast obchodzić będziemy Uroczystość – Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.

8.Od świąt Bożego Narodzenia Msze św. w soboty o godz. 17,oo.

9.Nowenna do M. N. Pomocy w środy o godz. 16,oo.

10.W ostatni dzień roku kalendarzowego,  w Sylwestra,  zapraszam na Mszą św.  z  nabożeństwem dziękczynnym o godz. 16,oo.

11.W Biurze Parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na ten i przyszły już  rok 2013. Jest jeszcze opłatek wigilijny.

12.Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę, rozpoczniemy po Nowym Roku w środy  2 stycznia 2013 r. Szczegółowy plan kolęd wywieszony będzie w  gablocie przed kościołem i w przedsionku kościoła.  Ofiary kolędowe, tak jak w zeszłym roku, przeznaczone są na budowę kościoła.

13.Przed  kościołem  u  ministrantów można kupić czasopisma  religijne : „Pielgrzym”,  „W Rodzinie”  oraz inne pisma misyjne i młodzieżowe.

14.Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.