1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby na całym świecie mi-granci byli przyjmowani, zwłaszcza przez wspólnoty chrześcijańskie, z wielkodusznością i autentyczną miłością.
2.To już połowa Adwentu.  Od 17 grudnia rozpoczniemy  okres bezpośredniego przygotowania  się do uroczystości Bożego Narodzenia. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”,  które zaczerpnięte zostało z  listu świętego Pawła do Filipian  -  „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
3.Na roraty od poniedziałku  do piątką zapraszam wszystkim,  którym  n a to czas pozwala o godz. 18,oo.
4.Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
5.Chorych przed świętami odwiedzę w sobotę 22 grudnia od godz. 11.
6.W Biurze Parafialnym można zaopatrywać się w opłatek wigilijny oraz za-mawiać intencje mszalne na rok 2013 r. Są jeszcze wolne intencje na najbliższe dni tego roku.
7.Z racji spowiedzi Adwentowych biuro parafialne jest czynne tylko po Mszy św. wieczornej.
8.Przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i wznowiony mie-sięcznik „W rodzinie” oraz  inne czasopisma religijne o tematyce misyjnej i młodzieżowej. Są też  świece wigilijne,  które można nabyć u ministrantów  przed kościołem.
9.Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.