1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby biskupi, kapłani i wszyscy słudzy Ewangelii dawali odważnie świadectwo wierności ukrzyżowanemu i zmartwychwstałemu Panu.
2.Dzisiaj racji uroczystości św. Cecylii, którą obchodziliśmy w czwartek,  parafialna schola „ANIOŁKI” uczci swoją patronkę piosenką religijną na Mszy św. o godz. 11, 3o,  na którą serdecznie zapraszamy.
3.W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu oddajemy się w opiekę naszego Pana Jezusa Chrystusa i dokonujemy odnowy poświęcenia rodzin Chrystusowi Królowi. Na Mszy św. o godz. 10,oo będzie wystawiony Najświętszy Sakrament  -  odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
4.W dzisiejszej liturgii słowa Chrystus objawia nam, że jest Królem. Tytuł ten nadał Mu Bóg Ojciec. Jako Syn Człowieczy zasiadł po prawicy Boga, gdyż dzięki swojej śmierci i zmartwychwstaniu otrzymał nieskończoną władzę i panowanie nad całym światem. Jego królowanie opisują poniższe wyrażenia:
• Alfa i Omega, czyli posiadający władzę wieczną oraz zdolność i prawo do sprawowania rządów, które nie mają równych sobie w całym wszechświecie. Jest to jedyny Król panujący od początku do końca czasów, wszechmogący, niepodlegający przemijaniu, nieulegający zagładzie, nieomylny.
• Świadek wierny, Pierworodny umarłych, Władca królów ziemi, czyli Król zwyciężający panowanie śmierci, dający swoim podwładnym nadzieję życia wiecznego i udział w królowaniu.
• W świetle Ewangelii Chrystus to Król, który w akcie kenozy (ogołocenia) zgodził się, aby zostać osądzony przez człowieka, by objawić prawdę o sobie i o świecie. Chrystusowe królestwo trwa nadal, pomimo oskarżeń, lekceważenia, niewybrednych ataków. Także dzisiaj powołuje On i włącza do niego każdego człowieka spośród wszystkich narodów, ludów i języków.
Powierza nam funkcje Jego rycerzy oraz heroldów (zwiastunów), domaga się, byśmy zawsze byli wiernymi świadkami Jego woli i słów, całkowicie oddanymi służbie prawdy. Słuchanie Jego głosu domaga się nieustannego wyboru między wartościami ziemi i nieba, porzucenia własnych ambicji, planów, a przede wszystkim porzucenia miłości własnej, bo tylko wtedy można wszystko czynić na chwałę Króla i Jego królestwa.
5.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Dzieci, jak każdego roku,  zapraszam na Roraty z lampionami na godz. 17,oo.
6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
7.W sobotę, 8 grudnia, o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie rozpoczną się uroczystości związanie z Ingresem do Katedry naszego nowego Księdza Biskupa Diecezjalnego Nominata Ryszard Kasyna. Pragniemy też, jako wspólnota parafialna, jak najliczniej w tej uroczystości uczestniczyć. Będzie możliwość wspólnego wyjazdu autokarem. Chętni mogą zgłaszać się w biurze parafialnym w środę po nowennie !
8.Polecam,  a zarazem zapraszam do nabywania  prasy katolickiej: dzisiaj jest nowy numer Pielgrzyma. Dla dzieci polecamy Mały Pielgrzym.
9.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia zdro-wia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.