1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby biskupi, kapłani i wszy-scy słudzy Ewangelii dawali odważnie świadectwo wierności ukrzyżowanemu i zmartwychwstałemu Panu.
2.Słowo Boże dzisiejszej niedzieli przekazuje nam prawdę o „przykazaniu miłości Boga z całego serca i bliźniego jak siebie samego”,  które jest wezwaniem skierowanym do każdego człowieka — do nałogowego alkoholika, do klnących prawie bez przerwy, wielbicieli samochodów, do zajętych smakowaniem ciastek i lodów kobiet, i tych, co nie mogą spać, bo myślą o interesach. Każdego z nich stać na realizację tego przykazania. Jest to możliwe nie w oparciu o ludzkie siły, bo one zawodzą i są za słabe, by wytrwać przez całe życie na tej jednej drodze. Bóg jednak postanowił nam pomagać w rozwoju wzajemnej miłości. On nas już kocha, chodzi jedynie o naszą odpowiedź. Jego Syn stał się człowiekiem i jako taki idealnie za-chował to przykazanie. Nie dość na tym, wstąpił po swoim zmartwychwstaniu do Ojca i stał się naszym orędownikiem. To On „może całkowicie zbawić na wieki tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nami”.  Jest zatem Ktoś, Komu bardzo zależy na tym, byśmy doskonalili miłość Boga, byśmy w nią zaangażowali całe serce, całą duszę i wszystkie siły. Nie chodzi tu by-najmniej o jakieś mistyczne wzloty, lecz o pragnienie realizacji woli Boga godzina po godzinie. Matka opiekująca się swymi dziećmi, ojciec zatroskany o utrzymanie rodziny, nauczyciel, któremu zależy na coraz większej dojrzałości uczniów, lekarz odpowiadający za chorych, marynarz, górnik, rolnik, urzędnik, o ile tylko chcą peł-nić wolę Boga, żyć według dekalogu i liczyć się z Bogiem na każdym miejscu — mogą liczyć na wsparcie Jezusa. On, jako nasz Brat, pragnie nam pomóc w upodobnieniu naszych serc do swego Serca, a jest to serce całkowicie miłujące Ojca.                 Szczęśliwy, kto dostrzegł w Jezusie swego Wspólnika w wielkim dziele doskonalenia swego serca. Może być pewien,że On go nie zawiedzie. Obojętne czy startuje z poziomu dużej doskonałości, czy też z dna alkoholizmu. Jeśli zawierzy Chrystusowi, może opanować sztukę miłowania Boga z całego serca w stu procentach.
3.W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przypada Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem prześladowanym.
Tego dnia przypada Święto Niepodległości. Msza za ojczyznę w kościele Bożego Ciała o godz. 12,oo.
4.Również w przyszłą niedzielę w parafii Gostycyn odpust parafialny ku czci św. Marcina.   Msza św. odpustowa z udziałem księży dekanatu tucholskiego również o godz. 12,oo.

5.Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odeszli do wieczności.
– „Zdrowaśki” jednorazowe z wyszczególnieniem naszych bliskich zmarłych można składać do specjalnej skrzynki przy chrzcielnicy.  W tych intencjach modlimy się przez całą otawę Dnia Zadusznego przed wieczorną Mszą św. o godz. 17,oo. (Kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych, są wyłożone na półce przy chrzcielnicy).
6.Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu: Komunia św.,  nawiedzenie cmentarza  oraz modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

7.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w piątek -  rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
8.W przyszłą niedzielę – 2 w miesiącu – modlić się będziemy o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców do Bożego miłosierdzia za przyczyną św. Faustyny. Również kolekta z tej niedzieli będzie przeznaczona na budowę kościoła, jak zawsze na miarę możliwości każdej rodziny,  za którą składam serdeczne Bóg zapłać.
9.Zachęcam  do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Pielgrzym”,  „Mały Pielgrzym”, „Radio Maryja”,  „List naszej Pani”, „Wzrastanie”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.