1.Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia otaczamy szczególną modlitwą ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia – nauczycielach i katechetach.  Pamiętajmy o nich także w naszej modlitwie.
2.JAN PAWEŁ II PAPIEŻ RODZINY – pod takim hasłem obchodzimy dziś Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Wdzięczność Bogu – to ważna chrześcijańska postawa. Stąd włączmy się w ten rytm całym sercem. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.
3.Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Miłosierdzia. W minioną niedzielę na rzecz pomocy najuboższym nasz PZC przeprowadził zbiórkę ofiar do puszek. Zebraliśmy 97  zł. Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
4.W czwartek 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Według tradycji był lekarzem i malarzem. Tego dnia obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
5.Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17,30  dla dzieci oraz  dla  wszystkich wiernych o godz. 18,oo. Po  różańcu Msza św. recytowana.
6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
•  w poniedziałek, 15 października – święta Teresa z Avila, hiszpańska zakonnica żyjąca w XVI wieku, wielka reformatorka Karmelu i autorka dzieł mistycznych;
•  we wtorek, 16 października – święta Jadwiga Śląska. Żyła w XIII wieku. Księżna Jadwiga była szczególnie wrażliwa na los ludzi ubogich i chorych. Dla
nich fundowała wiele szpitali. Po śmierci męża osiadła w klasztorze w Trzebnicy;
•  w środę, 17 października – święty Ignacy Antiocheński, męczennik z początków chrześcijaństwa;
•  w sobotę, 20 października – święty Jan z Kęt, żyjący pod koniec XIV wieku profesor Akademii Krakowskiej, którego zapamiętano jako człowieka do głębi przejętego losem ubogich.
7.Zmarł  ks. kan. Mariana Turzyńskiego  - byłego proboszcz  w Charzykowach, emerytowanego kapłana z Domu Księdza Seniora w Chojnicach, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o godzinie 11,oo w Charzykowach.
8.W Biurze Parafialnym można zamawiać  intencje na rok 2013.  Są też wolne intencje  mszalne na ten rok.
9.Zapraszam  do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Pielgrzym”,  „Mały Pielgrzym”, „Radio Maryja”,  „List naszej Pani”, „Wzrastanie”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej,  które  można nabyć u ministrantów przed kościołem.
10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.