1.Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.
2.Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni odbywają się w następującym porządku:
•  w tygodniu od poniedziałku do piątku z udziałem dzieci o godz. 17,3o
•  z udziałem dorosłych o godz. 18,oo ( po Różańcu Msza św. recytowana).

•  Proszę  bardzo rodziców i opiekunów  o zachęcenie i przypominanie o Różańcu  swoje dzieci, które  przygotowują się do I Komunii Świętej  oraz młodzież do Sakramentu Bierzmowania.
3.Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie.  Przed kościołem odbywa się zbiórka na cele dobroczynne.
4.W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18, oo. Zachęcam  i zapraszam  do składania intencji na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  Kartki z intencjami można składać do skrzynki intencji przy Figurce Matki Bożej  Fatimskiej.
5.W przyszłą niedzielę (14 października) przypada XII Dzień Papieski, upłynie on pod hasłem: „Jan Paweł II - Papież rodziny”. Podczas Dnia Papieskiego młodzież z Wolontariatu przed kościołem zbierać będzie do puszek ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni. Dzień Papieski rozpoczniemy w sobotni  wieczór  w połączeniu z Dniem Fatimskim ( tego dnia – 13 października - przypada rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie )  o godz. 21,oo  specjalną wieczornicą poświęconą błogosławionemu Papieżowi Janowi Pawłowi II  w  poezji, pieśni i piosence. Na zakończenie procesja  światła z figurą Fatimską dookoła kościoła.
6.Również w niedzielę przypada Dzień Nauczyciela, pamiętajmy w naszych modlitwach o wychowawcach, nauczycielach i katechetach dziękując Panu Bogu za ich gorliwą pracę.
7.W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na ten rok, bo są jeszcze wolne intencje, a także rezerwować intencje na rok 2013.
8.Przyszła niedziela jest też  2  niedzielą miesiąca,  w którą  za przyczyną miłosierdzia Bożego i św. Faustyny  modlić się będziemy o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła.
9.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
•  we wtorek, 9 października – błogosławiony Wincenty Kadłubek, biskup. Jest autorem Kroniki polskiej, czyli pierwszej historii Polski
•  w sobotę, 13 października – błogosławiony Honorat Koźmiński, zakonnik kapucyn. W XIX wieku, kiedy zaborcy zlikwidowali zakony i zabronili zakładania nowych, utworzył 26 zgromadzeń bezhabitowych, z których połowa istnieje do dziś.
10.Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 11,3o.  Po Mszy św. nauki przygotowawcze do sakramentu Bierzmowania.
11.Pod koniec tego roku w Rzymie odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, w ramach pielgrzymki polskiej młodzieży do Rzymu w Roku Wiary. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na plakacie w gablotce parafialnej.
12.Dzisiaj o godz. 13,oo. w kościele  św. Bartłomieja odbędzie się spotkanie młodzieży,  które chciałaby wyjechać w przyszłym roku na spotkanie młodych w Rio de Janeiro, Brazylia.
13.W Biurze Parafialnym można zamawiać  intencje na rok 2013.  Są też wolne intencje  mszalne na ten rok.
14.Zapraszam  do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Pielgrzym”,  „Mały Pielgrzym”, „Radio Maryja”,  „List naszej Pani”, „Wzrastanie”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej,  które  można nabyć u ministrantów przed kościołem.
15.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.