1.Dzisiaj ostatnia niedziela września. Gdy słuchamy słowa, które Pan przekazuje nam w dzisiejszą niedzielę za pośrednictwem Kościoła, zastanawia nas, dlaczego ci, którzy widzieli wyrzucających złe duchy i słyszeli prorokujących, tak gwałtownie reagowali, sprzeciwiając się temu. Co nimi powodowało – zazdrość, zawiść, małoduszność, niechęć, a może pycha, gdyż uważali, że tylko oni są przeznaczeni do tych czynności? Może bali się, że działania podejmowane przez tych „z boku” przerastają ich możliwości?
To dzisiejsze słowo kierowane jest do nas samych. Pan Bóg ukazuje dwuznaczność postaw i zachowań. Czasem patrzymy „zazdrosnym” okiem na poczynania innych – na ich zapał, pobożność, dobroczynność, a sami postępujemy jak nieuczciwi bogacze z II czytania lub ci zdążający drogą do piekła z Ewangelii, bo nie chcą nad sobą pracować.
Pan Bóg objawia nam dzisiaj, że może przemienić ludzkie namiętności. Przez Mojżesza zaprasza nas: „Oby tak cały lud prorokował”. Trzeba się jedynie postarać, aby posiadać usposobienie proroka. Pomaga nam w tym Pan, nie pomijając natury człowieka, tylko wykorzystując jego skłonności, zapał, impulsywność, a nawet usiłując pogodzić to z naszym gniewem, zazdrością, strachem i smutkiem. Musimy jednak dotrzeć do dna naszego serca. A gdy tam będziemy, Bóg „da nam swego ducha”, byśmy byli radykalni w naszych zabiegach o wejście do królestwa Bożego i nie bali się odcinać od tego, co jest istotną przeszkodą w rozwoju duchowym i codziennym moralnym postępowaniu.
2.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: O rozwój i postępy nowej ewangelizacji w krajach od wieków chrześcijańskich.
3.Od jutra rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z nabożeństwem różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
4.Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni odbywać się będą w następującym porządku:
• dla dzieci – w dni powszednie (od poniedziałku do piątku ) o godz. 17,30
• dla dorosłych – w dni powszednie o godz. 18,oo  przed wieczorną Mszą świętą.

5.W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne:
• pierwszy czwartek -  modlić się będziemy o nowe, liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• pierwszy piątek -  okazja do spowiedzi świętej, szczególnie dla dzieci odprawiających nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, będzie  od godz. 17,oo. Do komunii świętej pierwszopiątkowej przystąpią dzieci podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17,3o.
• pierwsza sobota  - modlić się będziemy do Niepokalanego Serca NMP w intencji rodzin.   Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę również w sobotę w godzinach od 10  do  14 tej.
6.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
7.W przyszłą niedzielę (7 października) rozpoczynamy 68. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Kościół Domem Miłosierdzia”.
8.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• w poniedziałek, 1 października – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, żyjąca w XIX wieku francuska zakonnica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich
• we wtorek, 2 października – święci Aniołowie Stróżowie. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają
• w czwartek, 4 października – święty Franciszek z Asyżu, żyjący w XIII wieku założyciel zakonu franciszkanów i klarysek, autor znanej modlitwy o pokój, w której prosi się, by Bóg uczynił z nas narzędzia pokoju
• w piątek, 5 października – święta Faustyna Kowalska, żyjąca w XX wieku apostołka Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka.
9.W Biurze Parafialnym można już rezerwować intencje na rok 2013.  Również można jeszcze zamawiać intencje mszalne na ten rok, bo są jeszcze wolne intencje.
10.Zapraszam  do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Pielgrzym”,  „Mały Pielgrzym”, „Radio Maryja”,  „List naszej Pani”, „Wzrastanie”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej,  które  można nabyć u ministrantów przed kościołem.
11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.