1.Składam serdeczne Bóg zapłać za  wspólną  modlitwę do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców  za złożoną dzisiaj  kolektę oraz ofiary składane w ostatnim tygodniu każdego miesiąca,  jak również wszystkim tym,  którzy osobiście składają ofiary na  budowę w biurze parafialnym  lub dokonują wpłaty na konto parafialne.
2.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby postępowanie polityków cechowały zawsze uczciwość, prawość i umiłowanie prawdy.
3.Ewangelia dzisiejsza przybliża nam wartość słuchu i spojrzenia na drugiego człowieka  nie tylko tymi zmysłami,  ale przede wszystkim oczyma wiary. Zdolność słyszenia dźwięków oraz umiejętność posługiwania się mową sprawiają, że człowiek może w doskonalszy sposób komunikować się ze światem zewnętrznym, a zwłaszcza z drugim człowiekiem. Głuchoniemota to coś na kształt szklanej pułapki, z której nikt nie jest w stanie się wydostać o własnych siłach. Człowiek, który tkwi w tej pułapce, widzi jak inni korzystają z daru mowy oraz słuchu i zdaje sobie sprawę, że czegoś mu brakuje, a jednocześnie wie, że sam nie może sobie pomóc. Nie jest to zatem przypadek, jeśli w Ewangelii o uzdrowieniu głuchoniemego czytamy, że to jego bliźni przyprowadzili go do Jezusa, prosząc, aby go uleczył
Jezus najpierw przemówił do niego za pośrednictwem mowy znaków, którą z pewnością mógł zrozumieć, by ostatecznie obdarzyć go zdolnością słyszenia dźwięków i uzdolnić do mówienia. Można by rzec, że uwolnił go z tej pułapki, w której do tej pory tkwił, wyprowadził.
4.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
5.W czwartek, 13 września, zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 21,oo,  które rozpoczniemy Mszą św.,  a zakończymy procesją światła dookoła kościoła.
6.W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Z okazji tego święta zadajmy sobie pytanie,  jaką rolę w życiu moim ma krzyż.
7.W sobotę natomiast obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci. To Ona od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie.
8.Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się naszymi dziećmi i młodzieżą – ich obecnością w szkole i na religii  oraz na mszy świętej szkolnej w niedzielę o godz. 11, 3o.
9.W przyszłą niedzielę, 16 września, zapraszam  po Mszy św. o godz. 11,3o na pierwsze w spotkanie rodziców i dzieci klas II, które w roku 2013 przystąpią do I Komunii św. w Uroczystość Trójcy Świętej,  tj. 26 maja 2013 r.
10.W tym tygodniu w czwartek, 13 września, przypada wspomnienia  świętego Jana Chryzostoma, biskup Konstantynopola z przełomu IV i V wieku, a zarazem uzdolnionego kaznodzieję (stąd jego przydomek „złotousty”, czyli Chryzostom).
11.Po wakacyjnej przerwie wznawiamy próby scholii  dziecięco-młodzieżowej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci – zarówno te, które już w niej uczestniczyły, jak i te, które chcą do niej dołączyć  na spotkania w soboty o godz. 13,oo.  Również chętnych chłopaków  na ministrantów,  którzy mają spotkania środy po Mszy św. o godz. 18,oo.
12.Parafia w Zdrojach organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej – Śladami Pana Jezusa – w dniach 1 – 9 lutego 2013 r. Koszt ok. 4000 zł. Bliższe informacje na plakacie w kruchcie kościoła i gablotce przed kościołem.
13.Zachęcam  do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Pielgrzym”,  „Mały Pielgrzym”, „Radio Maryja”,  „List naszej Pani”, „Wzrastanie”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.