1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby postępowanie polityków cechowały zawsze uczciwość, prawość i umiłowanie prawdy.
2.Czasem, jak w dzisiejszej Ewangelii, Pan Jezus mówi wprost: wszelkie zło rodzi się z chorej ludzkiej pomysłowości. Ale skąd ona się bierze? Doskonale znamy odpowiedź na to pytanie: z uchylania Bożych przykazań, z oszukiwania samych siebie. Bo człowiek być może nawet słucha Słowa Bożego, ale nie wprowadza go w czyn (II czytanie).
Pan nigdy nie pozostawia nas samych, zawsze wskazuje furtkę, która – gdy tylko się z niej skorzysta – okazuje się bramą do zbawienia. Nawet gdy człowiek odejdzie daleko, nawet gdy się pogubi, może posłużyć się mądrością, która zawsze jest blisko. Wystarczy wyciągnąć rękę, otworzyć Pismo św., pomodlić się do Ducha Świętego i czytać. Trzecia Osoba Trójcy Świętej pomaga nam zrozumieć słowa Biblii i zastosować je w codzienności. Trzeba jednak przyznać, że ta mądrość jest poza nami, po prostu jest w Bożych nakazach (I czytanie). I tutaj potrzebna jest rozwaga, aby odróżnić to, co jest tylko ludzką tradycją, od autentycznych Bożych przykazań (Ewangelia).
Dzisiejszy psalm ukazuje nam wspomnianą wyżej furtkę do zbawienia, zachęcając do nienagannego życia, dotrzymywania słowa, szacunku wobec bliźnich i nienawiści do grzechu. Św. Jakub zaś dodaje, że Bożą ścieżkę można też znaleźć w inny sposób: zaczynając od opieki nad potrzebującymi (II czytanie). Takie działanie prędzej czy później doprowadza nas do zbawczych Słów Boga, a także do uwielbienia, które jest radością.
3.Dzisiaj, w pierwszą niedzielę września, o godz. 16,oo  zostanie odprawiona przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu Msza św.,  której  będzie przewodniczył Protonotariusz Apostolski ks. infułat Stanisław Grunt. Na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszam.
4.W poniedziałek (3 września) o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży.
5.We wtorek 4 września odpust ku czci św. Rozalii w Gostycynie Suma odpustowa o godz. 16, oo. Z tej racji w naszym kościele Mszy św. o godz. 18,oo.  nie będzie.
6.W środę po Mszy św. o godz. 18,oo  odbędzie się w zakrystii zbiórka ministrantów oraz kandydatów, którzy chcieliby wstąpić w szeregi liturgicznej służby ołtarza.
7.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
• I czwartek  - modlić będziemy się o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.
• I piątek miesiąca -  na Mszy św. wyjątkowo o godz. 16,oo modlić się będziemy do Serca Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.
8.Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę  -  po  I piątku miesiąca.
9.W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
10.W terminie 19 – 21 października 2012 w Collegium Marianum w Pelplinie organizowane są Rekolekcje dla Narzeczonych. Bliższe informacje w biurze parafialnym.
11.W przyszłą niedzielę (9 września) pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla – Administratora Diecezji Pelplińskiej rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci NMP Królowej Pomorza i Matki Jedności  w  Piasecznie  k /  Gniewa.
12.Również za tydzień  - w druga niedzielę miesiąca – zapraszam do modlitwy w intencji wszystkich ofiarodawców na budowę kościoła  oraz  szczęśliwą jego budowę.  Również kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na budowę świątyni.

13.Zachęcam  do czytania prasy katolickiej: „Pielgrzym”,  „Mały Pielgrzym” z wkładką w postaci planu lekcji na nowy rok szkolny , „Radio Maryja”,  „List naszej Pani”, „Wzrastanie”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.