1.Serdecznie witamy Gości wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy udanego wypoczynku, miłych spotkań z bliźnimi, zaś Parafianom udającym się na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
2.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby więźniowie byli traktowani w sposób sprawiedliwy i z poszanowaniem ich ludzkiej godności.
3.W dzisiejszą niedzielę myśli nasze kierujemy w stronę Jasnej Góry do tronu Pani Naszej Częstochowskiej, bo to Jej święto.Chociaż Jasna Góra nie jest najwyższym polskim szczytem, to ma w sobie coś, co daleko wywyższa ją ponad wszystkie inne góry i pagórki.
Podobne wyróżnienie odnajdujemy w słowach Proroka Izajasza: „góra świątyni Pana stanie mocno na wierzchu gór i wystrzeli ponad pagórki”. Prorok deklarował, że wszystkie narody będą chciały wejść na górę Pana, ponieważ tam otrzymają słowo pouczenia od Boga: „Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami”. Góra Syjon jest niedościgniona w swojej potędze ze względu na słowo Pańskie, które z niej rozbrzmiewa.
Czyż proroctwo Izajasza nie spełnia się także na Jasnej Górze? Maryja w „polskiej Kanie” całą sobą powtarza: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Przemiana wody w wino jest dowodem na to, jak zaskakujące owoce przynosi posłuszeństwo Synowi Bożemu. Maryja dzieli się skarbem własnego Syna z tymi, którzy zechcą Go przyjąć, albowiem uprzednio sama doświadczyła w swoim życiu, jak zaufanie Bogu czyni życie pełnym cudów.
Proroctwo Izajasza wypełnia się również w Twoim życiu. Jednak aby usłyszeć głos Syna Bożego, potrzeba wejść na górę, tzn. wznieść się ponad własne przekonania, lęki, stereotypy myślenia i otworzyć na słowa Pana. On przemawia poprzez Pismo św. czy też językiem codziennych wydarzeń z życia, lub poprzez napotkanych ludzi. Góra Syjon i Jasna Góra to symbole największego szczytu będącego w zasięgu Twojego serca – jest nią góra modlitwy. Na niej na pewno spotkasz Maryję jako najlepszą Matkę i Przyjaciółkę, która zrobi wszystko, aby pomóc Ci usłyszeć słowo Pana.
4.Kończą się wakacje. Pragniemy Panu Bogu podziękować za czas wypoczynku i prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży.
5.W poniedziałek (3 września) zapraszam dzieci i  młodzież oraz rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8,oo  w intencji szczęśliwego rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz wszelkie potrzebne łaski na kolejny rok nauki. Dzieci  rozpoczynające naukę w szkole przyniosą  swoje plecaki lub tornistry z pełne przyborów szkolnych.
6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
7.Pierwszego  września wspominamy kolejną rocznicę wybuchu  II  wojny światowej,  która nie ominęła również Rudzkiego Mostu pozostawiając tragiczne wspomnienia w naszym lesie. To miejsce straceń przesiąknięte krwią męczeńską szczególnie wspominamy każdego roku w pierwszą niedzielę września. Uroczysta Msza św. przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu zostanie odprawiona w niedzielę  2  września o godz. 16,oo,  której  będzie przewodniczył Protonotariusz Apostolski ks. infułat Stanisław Grunt. Na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszam.
8.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• w poniedziałek, 27 sierpnia – święta Monika, matka świętego Augustyna;
• we wtorek, 28 sierpnia – święty Augustyn, doktor Kościoła, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa;
• w środę, 29 sierpnia – święty Jan Chrzciciel. Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela jest jego drugim wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).
• w sobotę, 1 września – święta Bronisława, krakowska norbertanka z XII wieku, mistyczka często rozważająca mękę naszego Pana, co zbliżało ją do Chrystusa..
9.W przyszłą niedzielę, 2 września, wyruszy piesza pielgrzymka do Bysławka na odpust Matki Bożej Pocieszenia. Trasa pielgrzymki długości 15 km, tak jak każdego roku, przebiega drogami leśnymi przez Świt i Piłę Młyn. Wymarsz pielgrzymów nastąpi o godzinie 7.00, z placu przy kościele św. Bartłomieja. O godzinie 11.30, w kościele św. Wawrzyńca w Bysławku, odprawiona zostanie suma odpustowa. Powrót pielgrzymów do Tucholi, podstawionym autobusem i na własny koszt, nastąpi o godzinie 13.30.
10.W parafii Bożego Ciała w dzisiejszą niedzielę o godz. 19,oo. ostatni kocert organowy, na którym  wystąpi kwintet dęty – Hevelius Brass a na organach zagra Błażej Musiałczyk.
11.Wszystkich chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę za tydzień, tj. w sobotę po  I piątku miesiąca.
12.Zachęcam  do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Pielgrzym”,  „Mały Pielgrzym”, „Radio Maryja”,  „List naszej Pani”, „Wzrastanie”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.