1.Serdecznie witamy Gości wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy udanego wypoczynku, miłych spotkań z bliźnimi, zaś Parafianom udającym się na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
2.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby więźniowie byli traktowani w sposób sprawiedliwy i z poszanowaniem ich ludzkiej godności.
3.W czasie wakacyjno - urlopowym pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej Eucharystii, a także o godnym chrześcijanina zachowaniu.
4.Dzisiaj w parafii św. Bartłomieja odpust parafialny ku czci tego św. Patrona. Suma odpustowa o godz. 11, 3o.
5.Ewangelia dzisiejszej niedzieli przedstawiam nam słowo Boże,  jako moc i mądrość Bożą. Msza św., w której uczestniczymy, jest ucztą zapowiedzianą w Księdze Przysłów (I czytanie). Przygotował ją nam Chrystus. Składa się z dwóch zasadniczych części: liturgii słowa i liturgii eucharystycznej. Podczas pierwszej Chrystus jest nauczycielem życiodajnej mądrości. Łamie dla nas Chleb Bożej prawdy, pokazując, jak mamy żyć, nie marnując otrzymanych darów. Uczy przyjmowania Bożego sposobu myślenia i działania. Mądrość Pana, którą On dzieli się z nami, poszerza życiowe horyzonty o szczęśliwą wieczność. A zatem zastosujmy się do wezwania z Księgi Przysłów: „Odrzućmy głupotę i żyjmy” (Prz 9,6). Uważnie i wnikliwie słuchajmy słów Ewangelii. Starajmy się zaczerpnąć z niej coś dla siebie. Podobny apel kieruje do nas św. Paweł: „Baczcie, jak postępujecie” (II czytanie). Odrzućmy więc głupotę grzechu i nieposłuszeństwa względem Boga, a kierujmy się roztropnością i ufnością wobec Mądrości, która nas prowadzi. „Usiłujmy zrozumieć, co jest wolą Pana” (Ef 5,17).
Na uczcie eucharystycznej Chrystus łamie dla nas Chleb swego Ciała. Pokarm, który nam daje, nie jest zwyczajnym posiłkiem. Karmiąc nas sobą, Chrystus zapewnia, że jeśli będziemy spożywali Jego Ciało i pili Krew, osiągniemy życie wieczne. Eucharystia to sakrament dla wieczności. Zaniedbywanie jej jest grzechem, gdyż pozbawiamy siebie tego, co najcenniejsze.
Idźmy zatem za mądrością Słowa Bożego i syćmy się Chlebem Eucharystycznym. Bo, jak zauważył bł. Jakub Alberione, Słowo Boże mówi nam, jak żyć, a Ciało Chrystusa daje nam siłę, żeby wytrwać w takim życiu.
6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
7.W czwartek, 23 sierpnia odpust Matki Bożej Częstochowskiej w Małym Mędromierzu. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17.00.
8.W dniach 24 – 26 sierpnia w naszym mieście odbywać się będą Europejskie Spotkania Historycznych Strzelców.
9.Za tydzień, 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.  Podczas każdej Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
10.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• w poniedziałek, 20 sierpnia – święty Bernard, opat cysterski, który w XII wieku wywarł ogromny wpływ na Europę. Został ogłoszony doktorem Kościoła;
• we wtorek, 21 sierpnia – święty papież Pius X, kierujący Kościołem na początku XX wieku. Nazywany jest często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele. W jego wspomnienie odnówmy największą cześć do Najświętszego z sakramentów;
• w środę, 22 sierpnia – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
• w piątek, 24 sierpnia – święty Bartłomiej, apostoł Jezusa. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię do Armenii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
11.Zachęcam  do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Pielgrzym”,  „Mały Pielgrzym”, „Radio Maryja”,  „List naszej Pani”, „Wzrastanie”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.