1.Serdecznie witamy Gości wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy udanego wypoczynku, miłych spotkań z bliźnimi, zaś Parafianom udającym się na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
2.W czasie wakacyjno - urlopowym pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej Eucharystii, a także o godnym chrześcijanina zachowaniu.
3.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby więźniowie byli traktowani w sposób sprawiedliwy i z poszanowaniem ich ludzkiej godności.
4.Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
5.Wsłuchując się w słowa dzisiejszej liturgii, serce chce wyśpiewywać: „Panie dobry jak chleb, bądź uwielbiony od swego Kościoła, bo Tyś do końca nas umiłował”.
Bóg okazał swą dobroć Eliaszowi, który doznał takiego udręczenia, że śmierć wydawała się dla niego jedynym wybawieniem. Pan nie zostawił w utrapieniu wołającego o pomoc proroka. Posłał do niego anioła, który wytrącił go ze snu i nasycił pokarmem. Prorok wstał i udał się w drogę, aby kontynuować współpracę z Bogiem na ziemi.
Przytoczony dzisiaj fragment Listu do Efezjan wskazuje, że cudownym pokarmem w drodze życia jest miłość braterska. Pokarmem osłabiającym siły bliźniego są „gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważanie, złość”. Natomiast siłą, którą możemy sobie nawzajem podarować, jest obopólna dobroć, miłosierdzie. Wezwanie to było ważną myślą w życiu św. Alberta Chmielowskiego: „Powinno się być dobrym – jak chleb (…), który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.
Wszystkie te promienie miłości, która jest dobra jak chleb i dodaje sił, są odblaskiem bezgranicznego umiłowania Jezusa, który stał się chlebem eucharystycznym, aby Jego dobroć była dostępna zawsze i dla wszystkich oraz by doprowadziła do wiecznego smakowania Jego samego: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata”.
6.Dzisiejszą  2 niedzielę miesiąca  pragnę prosić o modlitwę,  z zarazem podziękować za modlitwę do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Składam też serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną dzisiaj ofiarę na tacę,  jak również za składane ofiary w ostatnim  tygodniu miesiąca  – na miarę możliwości każdej rodziny.
7.Jutro, w poniedziałek, przypada 13 dzień sierpnia  DZIEŃ  FATIMSKI. Tym razem  Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła dookoła kościoła rozpoczniemy Mszą św.  o godz. 21,oo (nie będzie  Mszy św. o  godz. 18,oo)
8.We wtorek, 14 sierpnia w kościele wspominamy świętego Maksymiliana Marię Kolbego - męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia – a zarazem patrona ruchu Trzeźwości Narodu Polskiego. W tym dniu zapraszam na Mszę św. o godz. 18,oo.
9.W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP.  Porządek Mszy św. jak w niedzielę: 8,oo,  10,oo  oraz  11, 3o; wszyscy jesteśmy zobowiązani tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Na każdej Mszy pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty.
10.W przyszłą niedzielę, 19 sierpnia,  o godz. 11.30 w parafii św. Bartłomieja odbędzie się odpust parafialny ku czci św. Patrona.
11.Zachęcam  do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Pielgrzym”,  „Mały Pielgrzym”, „Radio Maryja”,  „List naszej Pani”, „Wzrastanie”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.