1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby więźniowie byli traktowani w sposób sprawiedliwy i z poszanowaniem ich ludzkiej godności.
2.Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
3.Jutro Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18,oo.
4.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
5.W piątek (10 sierpnia) przypada uroczystość św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika, Głównego Patrona Diecezji.
6.W przyszłą niedzielę, 2  w sierpnia, zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców do Bożego miłosierdzia.  Również kolekta z tej niedzieli przeznaczona na budowę kościoła - na miarę możliwości.
7.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• w środę, 8 sierpnia – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia;
• w czwartek, 9 sierpnia, – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
• w piątek, 10 sierpnia – święty Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego. Zginął męczeńską śmiercią w 258 roku;
• w sobotę, 11 sierpnia, święta Klara, duchowa siostra świętego Franciszka.
8.Biuro  parafialne  w  okresie  wakacyjnym  czynne  jest  w  środę  i  sobotę  po  Mszy  świętej  wieczornej  o  godz.  18,oo  oraz  w  niedzielę  i  święta po  każdej  Mszy  świętej !
9.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma misyjne.
10.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą i swoim życiem.
11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.