1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy mogli znaleźć stałą pracę i wykonywać ją w bezpiecznych warunkach.
2.W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień - miesiąc trzeźwości narodowej. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
3.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00.
4.W środę po południu i w czwartek 2 sierpnia ci, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.
5.Również w środę obchodzić będziemy rocznicę Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
6.W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne:
• W pierwszy czwartek miesiąca w modlitwach będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie.
• W pierwszy piątek miesiąca będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę
nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17,3o
• W pierwszą sobotę miesiąca modlić się będziemy do Serca NMP w intencji wszystkich rodzin naszej parafii i obecnych na Mszy św.
7.Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę w piątek,tj. 3 sierpnia br. od godz. 10,oo   do  ok. 14,oo.
8.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• we wtorek, 31 lipca – święty Ignacy z Loyoli, nawrócony rycerz, który poświęcił swoje życie Bogu. Żył w XVI wieku. Założył Towarzystwo Jezusowe. Jest uznawany za wybitnego znawcę duszy ludzkiej;
• w środę 1 sierpnia – święty Alfons Liguori, biskup i doktor Kościoła, żyjący we Włoszech na przełomie XVII i XVIII wieku. Niestrudzenie oddawał się posłudze głoszenia Bożego słowa, opiece nad młodzieżą, ubogimi i potrzebującymi. Założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów);
• w sobotę, 4 sierpnia – święty Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie prosty i skromny kapłan.  Żył we Francji w XIX wieku. Swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Jest patronem proboszczów. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.
9.Biuro  parafialne  w  okresie  wakacyjnym  czynne  jest  tylko  bezpośrednio  po  Mszy  świętej  wieczornej  o  godz.  18,oo  w  środę  i  sobotę  oraz  po  każdej  Mszy  świętej  w  niedzielę  i  święta !
10.Swoją modlitwą wspierajmy wszystkich pielgrzymów na Jasną Górę, których z naszej parafii pożegnamy na Mszy św. o godz. 9,oo.  we wtorek – 31. lipca br.
11.Biuro Podróży „Aleksander” organizuje dziesięciodniową wycieczkę do Włoch od 28.09.2012 r. Szczegóły pod nr tel. 600 310 751.
12.W piątek, 3 sierpnia o godz. 21.30 w Cekcynie, w amfiteatrze nad Jeziorem Cekcyńskim odbędą się XII Nocne Misteria Nadjeziorne. Więcej szczegółów w gablocie przed kościołem.
13.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma misyjne.
14.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą i swoim życiem.
15.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.