1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy mogli znaleźć stałą pracę i wykonywać ją w bezpiecznych warunkach.
2.Dzisiaj po każdej Mszy św . z racji przypadającego w środę wspomnienia  świętego Jakuba  Apostoła  oraz  św. Krzysztofa  patrona kierowców i podróżujących  odbędzie się błogosławieństwo i poświęcenie  pojazdów.
3.W środę  we wspomnienie św. Jakuba przypada uroczystość odpustowa w parafii św. Jakuba. Tego dnia Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyjątkowo o godz. 16, 3o.
4.W czwartek, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Módlmy się tego dnia  za naszych rodziców  żyjących  oraz  zmarłych. W tym dniu zaprasza na Mszę św. o godz. 18,oo.
5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
w poniedziałek, 23 lipca – święta Brygida, patronka Europy, matka ośmiorga dzieci, które przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej. Jest autorką dzieł mistycznych;
we wtorek, 24 lipca – święta Kinga, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu;
w środę, 25 lipca – święty Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie nie jest porażką, ale świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości;
w środę, 25 lipca – święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach;
w czwartek, 26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.
6.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma misyjne.
7.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą i swoim życiem.
8.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.