1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy mogli znaleźć stałą pracę i wykonywać ją w bezpiecznych warunkach.
2.Ewangelia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas wszystkich do bycia uczniem Pana Jezusa. Ubogim i prostym rybakom znad Jeziora Galilejskiego młody Mistrz powierzył skarb Ewangelii. Mieli głosić słowo Boże, wzywać do nawrócenia, uzdrawiać chorych i wyzwalać z mocy zła. Nakazał, aby dla Boga łowili ludzkie serca. Chrystus dał im kilka wskazówek i wyposażył w swoją moc (Ewangelia).
Podobnie postąpił Bóg, powołując proroka Amosa. Zanim Pan obarczył go misją głoszenia Swego słowa i posłał do tych, którzy nie chcieli Go słuchać, był on zwyczajnym pasterzem nieprzygotowanym do takiej roli (I czytanie). Bóg posiada własne kryteria wyboru, którymi się kieruje, powierzając zadania i funkcje. Wybiera, kogo chce, i zleca misję, kiedy chce. Nieraz wydaje nam się, że Bóg nie zawsze typuje właściwe osoby: najlepiej przygotowanych, najbardziej uzdolnionych, dysponujących odpowiednim autorytetem i posłuchem. Tymczasem Pan objawia swą potęgę i prowadzi swe dzieła, posługując się zwyczajnymi ludźmi.
Św. Paweł natomiast mówi o niezwykłym powołaniu nas wszystkich w Chrystusie. W Nim Bóg wybrał nas, abyśmy byli święci. Przyjął nas za swoje ukochane dzieci. Grzesznych i słabych uczynił znakiem zbawiającej i przebaczającej miłości w świecie. Naznaczył pieczęcią Ducha Świętego (II czytanie). To powołanie dokonało się nie ze względu na nasze możliwości, uzdolnienia czy też zasługi. Jest ono łaską, podobnie jak dziecięctwo Boże. Otrzymane dary uczą nas wdzięczności i pokory względem naszego Pana. I o taką postawę módlmy się do Niego.
3.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• w poniedziałek, 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel. Wspomnienie nawiązuje do klasztoru na górze Karmel, z którego mnisi dotarli do Europy i zaczęli upowszechniać zwyczaj noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny jako znaku zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach i przymierza pokoju;
• w piątek, 20 lipca – błogosławiony Czesław, duchowy syn świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.
4.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
5.W piątek, 20 lipca zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego z dnia 3 sierpnia 2010 r., w Tucholi obchodzimy uroczystość św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej - patronki naszego miasta. Uroczysta Msza św. w intencji naszego miasta i mieszkańców zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kościele p.w. Bożego Ciała, na którą wszystkich serdecznie zapraszam.
6.W przyszłą niedzielę 22.07.2012 r. z okazji przypadającego w środę wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżnych - na parkingu i przed kościołem będziemy święcili wszelkie pojazdy – samochody, motory i rowery.
7.Tradycyjnie 31 lipca wyruszy z Bazyliki w Chojnicach Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkania organizacyjne odbędą w salce katechetycznej przy Bazylice w dniach: 8, 15, 22 lub 29 lipca o godz. 14.45 oraz 30 lipca o godz. 19.30.  Osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą mieć pisemną zgodę jednego z rodziców.
8.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma misyjne.
9.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą i swoim życiem.
10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.