1.Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Sumę odpustową  o  godzinie  11,3o  odprawi Ksiądz Prałat Marian Szczepiński  kustosz  sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Kościerzynie.  Dziękuję ks. Prałatowi za przewodniczenie w uroczystej sumie parafialnej w intencji naszej parafii oraz krzepiace na duchu słowo Boże. Dziękuję wszystkim kapłanom, księżom gościom i zacnym  seniorom. Dziękuję  klerykowi Pawłowi za przygotowanie oprawy liturgicznej oraz czynny udział wraz ze służbą ołtarza, lektorami, psalmistką Natalią   i p. organistą. Dziękuję za przygotowanie śpiewów przez p. Marzenę z „Aniołkami”  oraz p. katechetce Justynie z dziećmi komunijnymi i sypiącymi kwiatki.  Dziękuję pocztom sztandarowym i niosącym baldachim. Dziękuję całej naszej rodzinie parafialnej wraz z obecnymi gośćmi z innych parafii. Wszystkim,  których  nie wymieniłem osobiście składam również serdeczne podziękowanie za zaszczycenie swoją obecnością naszego odpustu.
2.Dzisiaj, kiedy modlimy się w intencji szczęśliwej budowy naszego kościoła składam szczególne podziękowanie wszystkim paniom ,  które służą wsparciem i pomocą w  zbieraniu ofiar na budowę kościoła.
3.Rozpoczął się  już okres  wakacji, czas urlopów, letniego odpoczynku. Trzeba przy tej okazji przypomnieć obowiązek święcenia niedzieli. Słowa przykazania Bożego: "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił" niechaj budzą nasze sumienia.
4.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy mogli znaleźć stałą pracę i wykonywać ją w bezpiecznych warunkach.
1.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
• I czwartek miesiąca – poświęcony Chrystusowi Wiecznemu Kapłanowi. W tym dniu modlić się będziemy o nowe, liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne;
• I piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi  I szopiątkowej od godz. 17,oo. Dzieci przystąpią do Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 18.00;
• I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się w intencji wszystkich rodzin.
5.W tym tygodniu obchodzimy też wspomnienia:
a. we wtorek, 3 lipca – święty Tomasz Apostoł. W Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Apostołował w Indiach. Tradycja mówi, że zginął około 52 roku na górze, która obecnie znajduje się na przedmieściach miasta Madras;
b. w piątek, 6 lipca – błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, która swoim życiem potwierdziła, że cały Kościół ze swej natury jest misyjny. Wszystkie siły poświęciła misyjnym dziełom afrykańskim. Prośmy przez nią o taki sam zapał dla nas w przekazywaniu wiary choćby najbliższym.
6.Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę wyjątkowo w I  piątek miesiąca od godz. 10,00  do  14,oo.
7.W najbliższa niedzielę odbędzie się tez w amfiteatrze leśnym w naszej parafii Koncert Galowy laureatów już  XVIII  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej o godz. 16,oo.  W tym roku nastąpi również uroczyste otwarcie przez władze Miasta Tucholi – p. Burmistrza  53. Dni Borów Tucholskich. Na zakończenie jako Gwiazdy wieczoru odbędzie się koncert  zespółu  „ZUKI”  który jest dosłownym przetłumaczeniem nazwy zespolu  The  Beatles,  stąd koncert poświęcony  50  leciu tego zespolu  i  25 leciu zespolu  Zuki. Koncert ok. godz. 19,30.
8.Również Ksiądz Prałat serdecznie zaprasza  za tydzień w sobotę  7. lipca 2012 r. na sumę odpustową na placu Jana Pawła II  o godz. 12,oo.,  której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Biskup Wiesław Śmigiel  -  Administrator naszej diecezji.
9.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
10.Tradycyjnie 31 lipca wyruszy z Bazyliki w Chojnicach Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkania organizacyjne odbędą w salce katechetycznej przy Bazylice w dniach: 8, 15, 22 lub 29 lipca o godz. 14.45 oraz 30 lipca o godz. 19.30.  Osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą mieć pisemną zgodę jednego z rodziców.
11.Ks. proboszcz  parafii Bożego Ciała zaprasza też na II Koncert organowy w każdą  niedzielę  wakacyjną o godz.  19,oo. Szczegółowe dane  na plakacie w gablocie przed kościołem.
12.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma misyjne.
13.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy,
a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą i swoim życiem.
14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”

ks. Wiesław Herold  -  proboszcz parafii