1.W dzisiejszą  niedzielę składam  serdeczne  Bóg zapłać za modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również z serca dziękuję za dzisiejszą ofiarę na tacę oraz za wszelkie ofiary indywidualne składane w biurze i przelewane na nasze konto parafialne.
2.Zakończyliśmy biały tydzień oraz oktawę Bożego Ciała. Z tej racji pragnę gorąco podziękować wszystkim dzieciom Komunijnym z tego roku i lat poprzednich oraz dzieciom sypiącym kwiatki,  jak również parafianom  za wytrwałość w codziennym chodzeniu do kościoła. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać z prośbą o dalszą obecność na nabożeństwach czerwcowych.
3.Trwa  miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Serdecznie zapraszam wszystkich  - na miarę możliwości czasowych – chociaż kilka razy w tygodniu na  nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18,oo.
4.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierzący potrafili rozpoznawać w Eucharystii żywą obecność Zmartwychwstałego, który im towarzyszy w życiu codziennym.
5.Liturgia dzisiejszej niedzieli przedstawia nam przypowieść o ziarnku gorczycy. Dwie przypowieści – o nasieniu zboża i ziarenku gorczycy, o których mówi dzisiejsza Ewangelia, opisują pracę wielkiego Siewcy, Jezusa, oraz wszystkich pozostałych siewców: kaznodziejów, misjonarzy, nauczycieli, rodziców… sportowców. Przypowieści te są dla siewców zachętą do cierpliwości, a nawet można powiedzieć, że do anielskiej cierpliwości.
Jezus w swoim ziemskim życiu bardzo szybko napotkał na zniecierpliwienie człowieka. Pomimo tłumów, które Go słuchały i z Nim były, mimo cudów, które dokonywały się na ich oczach, ludzie czuli rozczarowanie, świat się nie zmieniał i ich życie także. Ale On siał… Któż mógł przypuszczać, że Ten Boży Kaznodzieja i Jego kilkunastu uczniów dadzą początek Kościołowi, że zmienią twarde zasady: oko za oko, ząb za ząb na: miłujcie waszych nieprzyjaciół, dobrze czyńcie
wszystkim. Prawo wzrastania i prawo wychowania to wielka tajemnica. Tutaj nie
powinno się zanadto śpieszyć, a ostatnie zdanie należy pozostawić Panu Żniwa. Tylko On Jeden może oszacować, jakie będą zbiory, gdy żniwo dojrzeje. Każdy misjonarz, proboszcz, rodzic, nauczyciel, działacz i sportowiec marzy o tym, aby jego żniwo zazieleniło się jak najszybciej. Bo któż z nas nie doświadczył zniechęcenia, nie widząc szybkich, dostrzegalnych gołym okiem efektów.
Tak bardzo chcielibyśmy ujrzeć owoc naszej pracy, tak pragnęlibyśmy, aby ziarno rzucone na stadiony Euro 2012 wydało owoc pięknego kibicowania.
6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym  o godz. 18,oo.
7.W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła.
8.W czwartek,  21 czerwca,  przypada wspomnienie świętego  Alojzego Gonzaga -  jezuity, oddanego całym sercem posłudze chorym.
9.W sobotę przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych ojcach,  którym dziękujemy za dar życia i wszelkie dobro ojcowskie.
10.Starosta Tucholski zaprasza na imprezę w ramach projektu „Bory Tucholskie w labiryntach natury”. Już 24 czerwca (niedziela) ulicami Tucholi przejdzie Historyczny Pochód Borowiaków. Mieszkańcy przebiorą się za postacie związane z powiatem tucholskim. Będą bohaterzy z historii i legend. Na koniec odbędzie się festyn, w trakcie którego wystąpią m.in. bractwa rycerskie.
Pochód wyruszy o godz. 14.00 z siedziby tucholskiego starostwa. Przejdzie ulicami: Pocztową, Świecką, Nowodworskiego, Tylną, przez plac Wolności i następnie ulicami Szkolną i Ogrodową. Parada zakończy się w Parku Zamkowym. Na trasie – na rynku i przy wejściu do parku - będą lektorzy, którzy opowiedzą o każdej nadchodzącej postaci.
Około godz. 14.30 pierwsi uczestnicy korowodu dotrą do Parku Zamkowego. Gdy przybędą wszyscy, odbędzie się oficjalne rozpoczęcie festynu i Kiermaszu Borowiackiego. Festyn zakończy się około godz. 18.00.
11.Zachęcamy do kupowania i czytania pracy katolickiej. Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „W Rodzinie” oraz inne czasopisma młodzieżowe.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.