1.Dzisiaj,  w niedzielę przed  Bożym  Ciałem,  obchodzimy w naszej parafii  Uroczystość  przyjęcia  dzieci do I Komunii Świętej .  Suma parafialna  w intencji dzieci Komunijnych o  godz.  10, oo.  Z tej racji nie  będzie  Mszy świętej o godz. 11,3o . Dzieci  przyjęte do I  Komunii św.  przyjdą po południu  o godz. 16, oo  na nabożeństwo  misyjne  wraz z rodzicami  chrzestnymi  oraz swoimi  bliskimi, na którym otrzymają  obrazki pamiątkowe;  po  nabożeństwie  poświęcenie medalików i innych  dewocjonaliów.   W czasie nabożeństwa  dzieci  komunijne  złożą  przysięgą  Komunijną.  Ofiarę z nabożeństwa misyjnego Parafia przesyła misjonarzom, jako dar serca dla dzieci, które będą przyjęte do I  Komunii św. na misjach. Symbolem łączności z biednymi dziećmi są rozdawane „chlebki misyjne”,  za które również serdecznie dziękuję.  Po nabożeństwie koncert zespołu parafialnego „Aniołki”, który działa od kilku miesięcy pod przewodnictwem p. Marzeny Matnia.
2.W dzisiejszą niedzielę  Kościół przypomina prawdę o Bogu jedynym w Trójcy Świętej ,  który stanowi serce naszej chrześcijańskiej wiary. Według wybitnego teologa, Karla Rahnera, jedną z cech życia Trójcy Świętej jest wzajemne potwierdzanie. Otóż jedna Osoba potwierdza dobroć i piękno dwu Innych oraz z pełną radością poświadcza Ich wzajemną miłość. Na Mszy św. jest podobnie – Bóg potwierdza swoją miłość wobec stworzenia („jesteś moim dzieckiem, które kocham”), człowiek zaś bóstwo i majestat Boga („jesteś moim Bogiem, którego wielbię”).
Kolejna cecha życia Trójcy Świętej to dziecięctwo. Karl Rahner stwierdza, że nigdzie nie ma „czystszej gry, nie ma tu nic koniecznego, wszystko jest chciane i z radością wyrażane”. Odnosi to do relacji Stwórcy względem stworzenia: również w tym odwołaniu nie ma w Bogu najmniejszego przymusu, tylko czysta chęć. Trójjedyny nie musi powoływać do życia żadnego stworzenia, aby móc „jeszcze bardziej” stać się Bogiem. Twórcze oraz podtrzymujące świat w istnieniu działanie Boga jest „dziecięcą grą”, bo odbywa się bez żadnej presji, w doskonałej wolności miłości. Odnosząc to do naszej ziemskiej liturgii: im więcej w niej dobrowolności, bezinteresownego
oddawania Bogu chwały i radości, tym jest piękniejsza.
Trzecia cecha życia Trójcy Świętej to królewskość. Oznacza ona, że życie Trójcy Świętej ma „sens najwyższy”, czyli nadaje znaczenie i pełny wymiar wszystkiemu, co dzieje się poza nim. Życie wewnątrztrynitarne zawiera w sobie sens wszystkiego, co Nią nie jest. A zatem my także żyjemy dzięki Trójcy Świętej oraz dla Niej samej.
3.W środę o godz. 18,oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4.Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek o godz. 16.30 na plac przed kościołem .
5.W czwartek, 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak zwykle w niedziele.  Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30  - jak w każdą niedzielę). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: rozpocznie się wyjściem z kościoła do ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich) i  dalej  do  Al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),  gdzie  będzie  druga stacja. Następnie  przejście do ul. Sambora,  którą przejdziemy do  trzeciej stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie  czwarta stacja procesji Bożego Ciała przy posesji p. Berendt, od której  wrócimy  do Kościoła,  gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy). W kościele  nastąpi  zakończenie  ostatnim błogosławieństwem.
6.Dzieci przychodzą do kościoła  obowiązkowo przez całą  oktawę,  tzw.  „Biały  Tydzień”  na Mszę św .  i  nabożeństwo czerwcowe  o  godz.  18, oo, a po Bożym Ciele  przez oktawę, aż do następnego piątku,  tj. Uroczystości Serca Pana Jezusa również na procesję dookoła kościoła.
7.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierzący potrafili rozpoznawać w Eucharystii żywą obecność Zmartwychwstałego, który im towarzyszy w życiu codziennym.
8.Nabożeństwa czerwcowe  w dni powszednie o godz. 18,oo w łączności ze Mszą św. wieczorną.
9.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• we wtorek, 5 czerwca – święty Bonifacy, biskup i męczennik, niestrudzony apostoł Germanii. Prośmy go, by umacniał wiarę naszych zachodnich sąsiadów
• w piątek, 8 czerwca – święta Jadwiga Królowa, szczególnie wrażliwa na los ubogich, odnowicielka Akademii Krakowskiej.
10.Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako dzień dziękczynienia. Z tej racji przed kościołami w naszym kraju odbywa się zbiórka  do puszek na budowę kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie, jako wotum za odzyskaną niepodległość narodu polskiego. Ponieważ dzisiaj jest u nas I Komunia św.  dlatego zbiórka do puszek przed kościołem na ten cel będzie w naszej parafii  w przyszłą niedzielę.
11.W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci Komunijne z rodzinami oraz wszystkich chętnych na naszą doroczną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Maryjnego w Bysławku. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 15,oo.
12.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma misyjne.
13.Wszystkim,  którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne   rocznice rodzinne oraz jubileusze małżeńskie składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii