1.W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby w społeczeństwie były promowane inicjatywy chroniące i umacniające rolę rodziny.
2.Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego. Czym jest dzisiaj dla nas tajemnica Wniebowstąpienia? Jak przeżywa ją chrześcijanin XXI w.?
Wniebowstąpienie Pana Jezusa miało miejsce 40 dni po Jego Zmartwychwstaniu. Wiemy, że zanim wstąpił do nieba, przekazał uczniom ostatnie polecenie. Zobowiązał ich, aby wyruszyli we wszystkie strony świata i głosili ludziom Dobrą Nowinę o zbawieniu – Ewangelię! Ów nakaz misyjny wiązał się również z udzielaniem Chrztu św., a więc włączaniem kolejnych osób do wspólnoty nowego Ludu Bożego.
Ostatnie słowa Jezusa, zawarte w Ewangelii wg św. Mateusza, bywają tłumaczone także: „Idźcie i czyńcie innych świadkami”; wobec tego nie tyle należy nauczać, ale czynić świadkami! A to potrafi jedynie ten, który jest świadom swojej wiary, który sam jest świadkiem. Chrystus nie posyła nas, żebyśmy jedynie o Nim mówili, ale byśmy swoim życiem pokazywali, że w codziennych wyborach kierujemy się Jego nauką.
3.Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy weźmy udział w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie w łączności ze Mszą świętą wieczorną o godzinie 18,00.
4.Przez kolejne majowe dni razem z Maryją modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.
5.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.
6.W czwartek, 24 maja, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Od kilku lat, z woli papieża, jest to Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących tam chrześcijanach, którzy nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary.
7.W sobotę przypada Dzień Matki. Z tej okazji w czasie nabożeństwa majowego i wieczornej Eucharystii wszystkie drogie Mamy będziemy polecać opiece naszej wspólnej Matki – Maryi.
8.W przyszłą niedzielę, 27 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
9.W tym tygodniu , w sobotę 26 maja, przypada wspomnienie świętego Filipa  Nereusza - wychowawcy młodzieży i opiekuna chorych. Prośmy go, aby nas uwrażliwiał na potrzeby bliźnich; uczmy się też od niego nieść ludziom radość i piękno.
10.Składam z serca płynące Bóg zapłać za modlitwy  w intencji budowy kościoła oraz  za modlitwę w intencji wszystkich ofiarodawców  w minioną niedzielę,  jak również za ofiary złożone na tacę oraz ofiary indywidualne w biurze parafialnym i  na nasze konto parafialne na łączną sumę 3 700 zł.
11.Polecam wszystkim prasę katolicką: nowy numer dwutygodnika „W Rodzinie”, a dla dzieci jest „Mały Pielgrzym” oraz inne czasopisma religijne.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.