1.II Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień 1 rocznicy beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
2.Dzisiaj – w drugą niedzielę miesiąca –  składam też serdeczne podziękowanie za modlitwę do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w kościele, w biurze i przelewy na konto parafialne.
3.Dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego ukazuje nam ogrom Bożej miłości względem każdego z nas. Jezus otwiera przed nami wnętrze swojego Najświętszego Serca, byśmy mogli zaczerpnąć wiele łask dla siebie i całego świata. Dlatego i my otwórzmy się na bezmiar tej miłości uzdrawiającej, byśmy mieli pełny udział w radościach Zmartwychwstania. „Bóg bogaty w miłosierdzie” pragnie dotknąć nas swoją łaską, byśmy nie byli niewolnikami grzechu i szatana, ale stali się „dziećmi Światłości”.
Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Błogosławionego Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
4.Po Mszy św. o godz. 11, 3o w kościele parafialnym spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św.
5.Dzisiaj  też zapraszam wszystkich zmotoryzowanych na inauguracja letniego sezonu Tucholskiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych DRAGON, która  rozpocznie się mszą świętą w Rudzkim Moście o godzinie 16,oo.  Po Mszy św. poświęcenie motocykli i samochodów.
6.24 marca 2012 roku Nuncjatura Apostolska w Warszawie podała do wiadomości, że Ojciec Święty Benedykt XVI mianował ks. prałata dr hab. Wiesława Śmigla, profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, biskupem pomocniczym dla Diecezji Pelplińskiej. Uroczystość konsekracji biskupiej naszego nowego Pasterza odbędzie się w Bazylice katedralnej w Pelplinie 21 kwietnia 2012 o godz. 11.00. Myśl przewodnią dla swojej posługi biskupiej Omnibus omnia factus, Stawszy się wszystkim dla wszystkich Ks. Biskup-Nominat zaczerpnął od św. Pawła z 1 Kor 9, 22.   Módlmy się serdecznie, szczególnie w tych dniach, o moc Ducha Świętego dla Księdza Biskupa Wiesława, ażeby sprostał zadaniom, jakie Pan Bóg przed nim stawia.
7.W środę, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 18,oo.
8.Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych. Można jeszcze zaopatrzyć się w modlitewniki wydane z racji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II  oraz pięknie oprawione obrazki Błogosławionego Jana Pawła II.
9.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia.