1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby był właściwie doceniany na całym świecie wkład kobiet w rozwój społeczeństwa.
2.W dzisiejszą niedziele ewangelista Marek prowadzi nas na Górę Tabor. Opowiada o przemienieniu Chrystusa wobec uczniów. Ono przygotowało ich na późniejsze odrzucenie Jezusa i Jego śmierć na krzyżu. Przemienienie sprawiło, że Apostołowie inaczej spojrzeli na Mistrza z Nazaretu. Odkryli, że „jest umiłowanym Synem Boga, którego trzeba słuchać”. Zapragnęli pozostać na tej górze, by kontemplować Chrystusa w chwale. Musieli jednak zejść na dół, gdyż na Jezusa czekało inne wzniesienie – Golgota. Leży ono niedaleko świątynnego wzgórza, na którym według tradycji Abraham zbudował ołtarz ofiarny i związał swe ukochane dziecko. Na Golgocie „Bóg nie oszczędził własnego Syna”, jak uczynił to z Izaakiem. Pozwolił, aby dokonała się ofiara Chrystusa – Baranka ofiarnego Nowego Przymierza. Jego krew obmywa nas z grzechów. W Nim i dzięki Niemu żyjemy nadzieją zmartwychwstania i życia wiecznego. Ofiara Chrystusa ukazuje nam wielkość miłości, jaką Bóg nas obdarzył.
3.Przed kościołem odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc misjonarzom. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2100 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata.  Za złożoną  ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.
4.We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17, oo, natomiast w niedzielę na Gorzkie Żale na godz. 16, oo. Po Drodze Krzyżowej  i  Gorzkich Żalach Msza św. recytowana. Za  udział  w tych nabożeństwach można uzyskać  odpust zupełny.
5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.oo.
6.W czwartek (8 marca) obchodzić będziemy 540. rocznicę poświęcenia Bazyliki katedralnej w Pelplinie. Mszę św. o godz. 18,oo będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Jan Bernard Szlaga.
7.W czwartek  też obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
8.Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jedną z form jest praktyka tzw. kartek do spowiedzi, które można od środy odbierać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Biuro parafialne w okresie zimowym czynne jest o godzinę wcześnie,  tzn. we wszystkie środy i czwartki od godz. 16,oo  do  16,45 oraz w pozostałe dni powszednie (wtorek, piątek i sobotę)  bezpośrednio po Mszy św.
9.Za tydzień przypada  2 niedziela miesiąca,  w którą zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również kolekta tej niedzieli,  na miarę możliwości,  przeznaczona jest na budowę świątyni.
10.Czas Wielkiego Postu to również czas Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych. W naszym kościele odbędą się rekolekcje  od niedzieli 25. marca do środy 28.  marca. Już teraz ustawmy tak swoje zajęcia tak,  byśmy nie musieli później usprawiedliwiać się przed własnym sumieniem, że „zabrakło nam czasu”.
11.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.
12.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  "Szczęść  Boże"