1.Uroczystą Mszą św. w nocy - pasterkę - o godz. 24,oo   powitaliśmy w naszych sercach  Nowonarodzonego  Jezusa  -  Zbawiciela  świata.
2.W I dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. będą o godz. 10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo.
3.Liturgia dzisiejszych czytań wskazuje na Jezusa Nowonarodzonego, jako odwieczne Słowo,  które stało się Ciałem dla naszego zbawienia.
4.W II dzień Świąt – w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą sprawowane o godz. 8,oo  ;  10,oo  i  11,3o.  Kolekta w drugie święto tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i szkolnictwa katolickiego w naszej diecezji. Słowo Boże w dzisiejsze święto przenosi nas w całkiem inną rzeczywistość niż ta, którą przeżywaliśmy wczoraj. Nastrój delikatności, rzewności, radości, miłych wzruszeń zostaje zmącony przez kamienowanie i śmierć św. Szczepana. Czyżby Pan chciał nam zepsuć radość świętowania?
Pan Bóg ukazuje nam prawdę o konsekwencjach pójścia Jego drogą, że musimy mieć usposobienie Patrona dnia dzisiejszego – zwycięzcy pod kamieniami oprawców. Dlaczego? Pokonali go fizycznie, bo się go bali; nie mogli sprostać mocy i sile płynącej z zawierzenia Chrystusowi. On zwiastuje to, co może spotkać każdego wyznawcę Chrystusa i wychowuje nas do nieobojętności na natchnienia Ducha Świętego, do składania świadectwa, do przebaczania, a nawet modlitwy wstawienniczej za oprawców.
Jako „świadek wierny” Szczepan otwiera pochód tych, którzy w ciągu wieków byli prześladowani, cierpieli, oddali życie za Mistrza. Męczeństwo nie odeszło do lamusa historii. Dziś religia chrześcijańska jest najbardziej dyskryminowaną religią na świecie. 230 milionów wyznawców Chrystusa pada ofiarą wrogości i męczeństwa. 80 procent prześladowanych z powodu wyznawanej wiary, to chrześcijanie. W społeczeństwach, gdzie wyznawcy Chrystusa są mniejszością, ich prawa powszechnie się łamie, a wiernych pozbawia jakiejkolwiek możliwości obrony; tam zaś, gdzie są większością,
5.W piątek, 30 grudnia, a nie jak zwykle w niedzielę, w którą tym razem przypadnie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.  Na Mszy św. wieczornej o godz. 17,oo  -  na którą serdecznie zapraszam -  modlić się będziemy w intencji rodzin  naszej parafii.
6.W oktawie Bożego Narodzenia przypadają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. A w środę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

7.W ostatni dzień roku kalendarzowego, tzw. Sylwester,  zapraszam na nabożeństwo dziękczynne połączone  z  Mszą św.  o godz. 16,oo. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.

8.Od Świąt Bożego Narodzenia  Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17,oo, tj.  - wg czasu zimowego.

9.Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku.                         10. W Uroczystość Trzech Króli - 6. stycznia - zapraszam do naszego kościoła o godz. 11,oo na Mszę św,  na której wystąpi chór "Imo Pectore" oraz bezpośrednio po Mszy św. na 0 koncert kolęd o godz. 11,oo,  na który zapraszam tycg co byli na Mszy św.  rannej lub przyjdą wcześniej na godz. 11,30.
11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.
11.Na radosne dni Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć serdeczne życzenia wszystkim Gościom  oraz  Parafianom.    Do życzeń wszystkiego, co najbardziej potrzebne i dobre dołączają się władze naszego miasta i powiatu.