1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

2.Rozpocząl  się czas wakacji dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy w czasie wakacji o obowiązku chrześcijańskiego życia, zwłaszcza niedzielnej Mszy świętej.

3.W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4.W czwartek, 27 czerwca w całej diecezji obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – patronki diecezji.

5.W związku z ustanowieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji, Ksiądz Biskup zachęca w dniu uroczystości, 27 czerwca (czwartek) do nawiedzenia kościołów diecezji pelplińskiej, w których obchodzony jest tego dnia odpust. Dla naszego dekanatu tym miejscem jest Żalno. Uroczysta Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żalnie będzie sprawowana o godz. 20.00. Zachęcamy wszystkich wiernych dekanatu tucholskiego do udziału. Można podjechać własnym środkiem transportu lub autokarem, który wyruszy o 19.30 sprzed kościoła Bożego Ciała w Tucholi. Zapisy na wyjazd autokarem w biurze parafii Bożego Ciała. Tel. 52 336 38 21,      E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Można też udać się z pielgrzymką pieszą naszego rejonu, która wyruszy o 16.30 z parafii w Nowej Cerkwi.

6.W piątek wspominamy Św. Ireneusza biskupa i męczennika

7.W sobotę uroczystość  Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu  kolekta na Stolicę Apostolską – świętopietrze.

8.Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środy po Mszy św. od godz. 18.45  do  godz. 19.30  (możliwość skorzystania sakramentu Pokuty i pojednania).

9.W parafii trwa peregrynacja  Ikony MB Nieustającej Pomocy .  Dziękuję  za pomoc w organizacji peregrynacji przez sąsiedzkie umawianie się i ustalanie terminów.

10.Festiwal w tym roku odbędzie się wyjątkowo w nowym terminie,  który jest bliższy zakończeniu roku szkolnego,  a zarazem wskazanym z racji  rozjazdu na wakacje. Będzie ostatni tydzień czerwca,  który w tym roku przypada w ostatnią sobotę i niedzielę czerwca  br. tj. w dniach  29  -  30  czerwca 2024 r. (sobota - TOK Tuchola oraz  niedziela -  amfiteatr leśny w  Tucholi - Rudzkim Moście).

11.Parafia Bożego Ciała Organizuje spływ kajakowy śladami Jana Pawła II po Brdzie w dniach 6 – 7 lipca br. Można wziąć udział tylko w jednym dniu. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie.

12.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy młodych mężczyzn oraz tegorocznych maturzystów do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Seminarium. Wspierajmy modlitwą o wytrwałość w powołaniu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

13.Przewodnik Grupy Chojnickiej zaprasza na spotkanie Pielgrzymkowe 30 czerwca, o godz. 15.00 w kościele gimnazjalnym w Chojnicach. Piesza Pielgrzymka wyrusza 31 lipca z Bazyliki w Chojnicach.

14.Zachęcam do lektury dwumiesięcznika „Pielgrzyma” i „W rodzinie”.

15.Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu.